17 yaşında çıktığı önceki istekli maçında galibiyeti tattı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleştirilen Muay Thai Galası’nda geçmiş istekli maçına sâdır 17 yaşındaki Melik Tütük, rakibini yenerek galip geldi.

Kocaeli’birlikte 4 yıldır Muay Thai sporuyla ilgilenen Gebze Yıldızlar Spor Kulübü’nün 17 yaşındaki sporcusu Kağan Tütük, Darıca Sahili Amfiteatr Tiyatro’dahi Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği tarafından planlı Muay Thai Galası’nda önce profesyonel maçına imdi. Kocaeli, Bursa, İstanbul, Sakarya ve Düzce olmak amacıyla 5 ilden 24 elit sporcunun ringde ter döktüğü turnuvada güzelce benzeri mücadele ortaya koyan zihayat dövüşçü, 3 raundluk mücadeleyi hakemlerin kararıyla 2-1’lik skorla kazanmayı başardı. Müsabakanın arkası sıra madalyasını Düzlük Tütük, başarılarının devam edeceğini söyledi.

Tütük, “2018’dahi spora başladım. Bu müsabakayla ilk heveskâr maçıma çıktım. Domuzuna benzeri yengi aldım. Iyice bir maçtı. İki canip de kıyasıya savaşım etti ama bire bir kazanan var; o bile benim. Bu maça 4 yıldır nazik tıpkısı say veriyordum. Hep hayalim bu forma maçlarda dövüşmekti. Bu bölüm dahi hayalimi gerçekleştirdim, kazandım. Devamının olacağını biliyorum. Bundan ahir hedeflerimin başında milli takıma girebilmek geliyor. Daha sonradan üstelik bu model organizasyonlarında ismimi imdi duyurabilmek istiyorum” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİShare: