2023’te “B sınıfı” yeterlilik fiyatlarının 6 bin TL ve üzerine çıkması bekleniyor

2022 yılındaki para şişkinliği rakamlarına rağmen ustalık kursu fiyatlarında ayrım yapılmadığını belirten Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği, mütezayit maliyetler dolayısı ile 2023 yılında ‘B sınıfı’ ehliyeti fiyatlarının mevki genelinde 6 bin teklik ve eğin seviyelerine çıkabileceğini duyurdu.

6 BİN TL’YE ÇIKMA İHTİMALİ VAR

Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği, 2022 yılı ve 2023 yılındaki tebeddülat üzere masaya oturdu. 2022 yılında yüzdelik 80’lere sâdır enflasyona karşın uzluk kursu fiyatlarında değişiklik yapılmadığına özen çeken cemiyet, 2023 yılında ‘B sınıfı’ ustalık fiyatlarının artan maliyetlerle birlikte 6 bin lira seviyelerine çıkma ihtimali olduğuna değinerek vatandaşları uyardı.

“BINDIRIM YAPMAYIP KENDİMİZİ ZORLUYORUZ”

Karşılık artışı öncesinde uzluk matlup vatandaşları kurslara kayıt olmaya davet eden Sakarya Güdücü Kursları ve Eğitimcileri Toplum Örgütü Başkanı Dursun Okumuş, “Yılbaşından bu yana hele akaryakıta, lastik ile açkı fiyatlarına, kurgu parçası ve işçiliklere defalarca, minimum ücrete iki nöbet bindirim geldi. Alelhusus enflasyonun yüzdelik 80’lere çıktığı bu mukavim şartlarda bindirim yapmayıp kendimizi zorlayarak vatandaşlarımızı korumaktayız. Ancak ayakta durabilmemiz ve hizmetimize bitmeme edebilmemiz üzere yılsonu itibariyle ‘B sınıfı’ ehliyet fiyatlarının parçalanmamış Türkiye’de ve zımnında şehrimizde ortalama 6 bin lira ve üst seviyelere çıkacağı beklentisindeyiz. Vatandaşlarımızı yeni sene öncesi ustalık ve harçlara gelmesi beklenen bati artışlardan ilk, ehliyetleri üzere yalnız güdücü kurslarına pusat yaptırmaları üstüne hassasiyetle bilgilendiriyoruz” dedi.



Share: