“22. Uluslararası Prokonnesos Yontu Sempozyumu” Balıkesir’de sona erdi

Balıkesir’in Marmara Adası ilçesinde, bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen Arsıulusal Prokonnesos Yontu Sempozyumu tamamlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Eroin İhracatçıları Birliği (İMİB) ve Marmara Adalar Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen bilgi şöleni, ada kaymakamlık olan Marmara’da 22 Ağustos’ta başladı.

Mermeriyle adlı Saraylar Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, sanatçılar, Aldo Shiroma Uza, Alex Sorokin, Laura Marcos, Şair Dursun, Amor Kocatepe, Melik Şengönül, mermeri oya kadar işledi.

Heykeltıraşların tamamladığı eserler, sempozyumun akıbet gününde Saraylar Mahallesi İskele Meydanı’nda planlı törende sergilendi.

Marmara Adalar Belediye Reisi Süleyman Aksoy, törende yaptığı konuşmada, Arsıulusal Prokonessos Yontu Sempozyumuyla ilçenin çıtasının seçkin sene yükseldiğini belirtti.

Aksoy, kültürel anlamda ilçelerine ulama sunan kurum ve kuruluşlara teşekkürname etti.

Törenin arkası sıra tören düzeni ve sanatçılar heykellerle anı fotoğrafı çektirdi.

Törene, Marmara Kaymakamı Kasıt Çiçek, Marmara Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Gönderme Turan, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Mazak, hava müdürleri ve amirleri üstelik katıldı.

Share: