38 mertebe sıcaklıkta atlarını dörtnala koşturdular

Erzincan’da 38 aşama yunak çekicilik altında ciritçiler takımlarının galip gelebilmesi amacıyla atlarını dörtnala koşturdular.

Geleneksel Atlı Spor Dalları cirit oyunu müsabakasının çeyrek altın finalleri Erzincan’da yapılmaya başlandı. Erzurum, Malatya, Bayburt ve Kars’tan 4 takımın katılımıyla gerçekleşen çeyrek bitiş maçları Erzincan’da Fatih Mahallesinde bulunan cirit oyunu sahasında oynanıyor. 3 gün sürecek çeyrek bitiş karşılaşmaları nefes kesti.

Erzincan Albayrak Süvari Spor Kulübü Başkanı ve tıpkısı zamanda sporcusu olan Metin Albayrak, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Anadan Görme Süvari Spor dalları cirit oyunu müsabakasının çeyrek finalleri Erzincan’da yapılıyor. Müsabakaya Kars, Erzurum, Malatya, Bayburt takımları katılıyor. Bu dört takımın birincisi yarı final finalisti olacak. Bu sene Erzincan’da yapılıyor bu karşılaşmalar. 3 devir sürecek. 4 takım 3’er karşılaşma yapacak. 3’er maçtan sonra bir numara mevrut erekçi olacak. 3 bando elimine olacak. Bu şekilde ayrı 2 şehirde daha çeyrek altın bitiş maçları var. Onlarda bittikten sonradan nısıf finaller oynanacak. Nısıf finallerde 4’erli 4 kol halinde olacak 16 takımın katılımıyla. 4’erli takımların finalistleri birlikte seneye Ankara’ya bir numara loda takımlarının arasına katılmaya türe kazanacak.” – ERZİNCANShare: