3’üncü dümen ‘Sil Süpür’ operasyonunda 3 durdurma

KARAMAN’birlikte, maden satıcılarına yönelik ‘Sil Süpür’ adı sunulan operasyonun 3’üncü dalgasında gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklanırken, 1’i ocak hapsine çarptırıldı, 1’i adli taharri kararıyla başıboş kaldı. İlk 2 operasyonda, 7 sevimli tutuklanmıştı.

Karaman İl Itimat Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Şubesi Timi, kentte metal husus ticari yaptığı öne sürülen cürüm örgütüne yönelik 15 Eylül sabahı ‘Sil Süpür’ adlı operasyonu düzenledi. Operasyonda 4 birey, gözaltına makbuz. Ekipler, tıpkı dönme operasyonun 2’nci dalgasını gerçekleştirip, 4 kişiyi elan yakaladı. Işler kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden Ü.B., N.Y., D.K., D.G., H.Y., K.Ş. ve Ş.Ç., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘maden ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı. C.B. ise adli arama kararıyla erkin bırakıldı.

Polis, güzeşte ise ‘Sil Süpür’ operasyonunun 3’üncüsünü düzenledi. Bu operasyonda dahi Y.G., M.K., H.K., B.K. ve R.O. gözaltına alındı. Şüphelilerden Y.G., M.K. ve H.K., irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. R.O. üzerine familya hapsi cezası verilirken, B.K. de adli arama neredeyse azade bırakıldı.Share: