7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Afad Başkanlığı’nı Ziyaret Ederek Vukuf Aldı

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kıyamet ve Acil Ebat Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Ankara’daki merkezine gelerek Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan depremle ilişkin icraat için bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, AFAD’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD Başkanı Yunus Sezer ile görüştü.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bu sabah saat 04.17’birlikte meydana mevrut 7,7 büyüklüğündeki hareket, 10 ilde çalışkan oldu. Saat 13.24’te da minval üssü Elbistan olan 7,6 büyüklüğünde ikinci benzeri deprem elan meydana geldi. Dakika itibariyle depremlerde bin 651 yurttaşın yaşamını yitirdiği açıklandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremlerin derakap arkası sıra AFAD’tan randevu arzu etmiş, akşam ezanı saat 17.15’te yaptığı açıklamada, “AFAD’tan termin talebinde bulundum. Şu asıl kadar tıpkı dönme olmadı. Nedenini gayet gani biliyorum. Bunlar bugün üzere tek şanlı değil” demişti.

Edinilen bilgiye göre; Kılıçdaroğlu, açıklamasının üzerinden kestirmece iki buçuk saat sonradan AFAD Başkanlığı’na davet edildi. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP Heyeti, Ankara’daki AFAD Başkanlığı’na gelerek gelişmelere ilgili bilgelik aldı. Kılıçdaroğlu, AFAD’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD Başkanı Yunus Sezer ile görüştü. Kılıçdaroğlu, musahabe sonrası aynı izah yapmadı.

Kılıçdaroğlu’na ülfet sırasında; CHP Sözcüsü Yüksek Öztrak, CHP Domestik Yönetimlerden Mesul Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Şampiyon ve CHP Genel Komutan Başdanışmanı Bahir Demir haremlik etti.

Share: