91. İEF’de Karabağlar Şehremini Selvitopu’ndan Kavacık Daveti

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda meydan düzlük Karabağlar Belediyesi standını ülfet ederek, vatandaşlarla tıpkı araya geldi. İzmir Fuarı’nın hem Türkiye’ye hem dahi İzmir’e lansman ve iktisat açısından şişman katkıları olduğunu belirten Başkan Selvitopu, cemi İzmirlileri 17-18 Eylül 2022 tarihleri ortada düzenlenecek Kavacık Üzüm Festivali’ne nida etti.

Karabağlar Belediyesi standını konuşma eden Komutan Selvitopu, “İzmir Fuarı’nın, kent tarihi açısından bile haddinden fazla makro ayrımsız yeri var. Karabağlar Belediyesi olarak temas yıl olduğu kadar bu sene de yerimizi aldık. Öncelikle Kavacık Avrat Kooperatifimizin ürettiği ürünlerle buradayız. Bu neşe ve kasırga önümüzdeki hafta İzmir’in kurtuluşunun 100. yılına bile yansıyacak. O yönüyle bu yılki fuar ayrı ayrımsız önem taşıyor” dedi.

Geleneksel arkaç mevrut Kavacık Üzüm Festivali’nin bu yıl 17-18 Ilkgüz 2022 tarihleri ortada düzenleneceğini tamlayan Başkan Selvitopu “Yaptığımız düzlük düzenlemesiyle bu yılki festival ayrı tıpkısı fehva kazandı. Hem yer açılışı hem dahi üzüm festivalini gelişigüzel yapacağız. Şimdiden Kavacık, Karabağlar ve İzmir’e yalabık olsun” diye niteleyerek konuştu.

ZİYARETÇİLERDEN ALÇAK İLGİ

Karabağlar Belediyesi standını geçmiş aktarılma CHP YDK Üyesi ve İzmir Mebus Dirayetli Çelik, CHP Faziletkâr Düzen Bağı Oturmuş Başkanı ve Artvin Milletvekili Amaç Bayraktutan, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Sakil Özdemir, Ardahan Belediye Reisi Faruk Çipo, Karabağlar Belediyesi divan üyeleri, muhtarlar de musahabe etti.

Başkan Selvitopu standa mevrut vatandaşlarla kardeş kardeş ederek yadigâr fotoğrafı çektirdi. Selvitopu, ayrıca İzmir Mardinliler Federasyonu ve Bademler Köyü Zirai Kalkınma Kooperatifi stantlarını gezerek, buralardaki yerel lezzetlerin tadına baktı.

FUAR SÜRESİNCE İKRAM

Karabağlar Belediyesi standına gelen vatandaşlara özellikle Kavacık üzümü ile bu üründen yapılan lokum izzetüikram ediliyor. Tıpkısı zamanda sergilik yanındaki şehremaneti ağırlama aracında üstelik akarsu, çay ve içecek ikramı fuar boyunca bitmeme edecek. Ziyaretçiler, Kültürpark Lozan Kapısı girişi Dikilitaş yanındaki 70, 71 ve 72 nolu Karabağlar Belediyesi standlarını gezip, Karabağlar’la ilişik proje ve çalışmaları yakından inceleyebilecek.

Share: