Abdurrahman Tutdere: “610 Kıta Çadırın Tamamının Altından Sular Aktı ve Çoğu de Islak. Çadırkentlerdeki Sorunları Imdi Çözün”

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile Adıyaman’dahi selden etkilenen 9 numaralı çadırkenti mülakat etti. AFAD yetkililerini göreve çağıran Tutdere, “Bu arkamızda gördüğünüz 610 şerha çadırın tamamının altından sular aktı ve çoğu dahi yaş. Bu geceyi bu dallar bu sulanmış zeminli çadırlarda geçirecekler… 9 numaralı çadırkentte ve Adıyaman’ın ayrıksı çadırkentlerindeki sorunları daha çok çözün. Aradan 40 güne andıran zaman geçti. Henüz burada anne sorunlar dağılmış değil” dedi.

CHP Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere, bu akşam ezanı selden etkilenen Adıyaman Eşkal Kayalık Mahallesi’nde kâin 9 numaralı çadırkentte meşruhat yaptı. Tutdere, çadırkentteki 610 çadırın altından sular aktığını belirterek şunları söyledi:

“BU GECEYİ BU FÜRU BU ISLAK ZEMİNLİ ÇADIRLARDA GEÇİRECEKLER”

“Manisa Milletvekilimiz Bekir Başevirgen ile alay malay Adıyaman Dalan Kayalık Mahallesi’ndeki 9 numaralı çadırkentteyiz. Çadırkenti dolaştık. Hemşehrilerimizle ayrımsız aradayız. Torunlar, yaşlılar burada. Afetten kişi imkanlarıyla kurtulan gençlerimiz burada. Bağımlı zaman yağan dokunaklı yağmur zımnında çadırkentte ayrı bir kıygınlık ortaya kullanılmış durumda. Bu arkamızda gördüğünüz 610 kesim çadırın tamamının altından sular aktı ve çoğu da yaş. Bu geceyi bu torunlar bu sulanmış zeminli çadırlarda geçirecekler. Burada alelhusus yakıt odun sorunu vardı. Yakıt odunlar ıslandığı amacıyla sobada tutuşmaları az buçuk zorlaşmıştı. O sav bitmeme ediyor.

“9 NUMARALI ÇADIRKENTTE VE ADIYAMAN’IN DİĞER ÇADIRKENTLERİNDEKİ SORUNLARI ARTIK ÇÖZÜN”

Şu dakika çadırkentteki yurttaşlarımız antipatik tıpkısı geceyi karşılamaya hazırlanıyorlar. Buradaki sorunlar ısıtma, battaniye, yeme-içmece ve hijyen sorunları. Lavabolar, duşlar. Hepsi vatandaşlarımız eliyle bize iletildi. Biz bu sorunların çözümü üzere AFAD’ı göreve çağırma ediyoruz. Adıyaman’daki AFAD yetkilileri, sizlere sesleniyorum. Bu torunlar adına sizlere sesleniyorum. 9 numaralı çadırkentte ve Adıyaman’ın ayrıksı çadırkentlerindeki sorunları artık çözün. Aradan 40 güne andıran ahit geçti. Daha burada esas sorunlar çözülmüş değil. Bu sorunların takipçisi olacağım. Bu mesail çözülünceye büyüklüğünde gündemde de tutmaya bitmeme edeceğiz. Mecmu hemşehrilerime birlikte önceki olsun diyorum. Hepimizin başı sağlıklı olsun.”

Share: