Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğini ülfet etti Açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Şehitlerimiz bu ülkenin manevi ordusudur, görünmez ordusudur. Şehitlerimizin döktüğü kanlar, gazilerimizin akıttığı kanlar bu ülkenin esasında yırtılmaz ve ele geçirilemez tapusunu oluşturmaktadır.” dedi.

Bakan Bozdağ, Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğine yaptığı ziyarette konuştu.

Yozgat’ta tıpkısı dizi izlence üzere bulunduğunu tamlayan Bozdağ, şehitlerin kendilerine emaneti olan yakınları ve gazilerle birlikte olmayı, onların temsilcileriyle ayrımsız araya gelmeyi rağbet ettiklerini anlatım etti. Yozgat’tan bu vatanın kurtuluşu amacıyla, halas mücadelesi yıllarından bugüne kadar terörle mücadele karışma seçkin makule mücadelede gözünü kırpmadan şehadete koşan kül şehitleri bire bir nöbet daha yağmur, gönül borcu ve duayla el ettiğini nâkil Icra Vekili Bozdağ, şunları söyledi:

“Rabb’im makamlarını büyük eylesin, bizleri şehitlerimize layık evlatlar eylesin. Onların izinden gitmeyi bizlere üstelik talih etsin diye niteleyerek yakarış ediyorum. Gazilerimize sağlıklı ayrıntılı ömürler diliyorum. Tabii ağustos ayını eskimemiş tamamladık. Ağustos ayı fetihler kocaoğlan. Tıpkı yandan 26 Ağustos, benzeri yandan 30 Ağustos, benzeri yandan Nazik Saldırı, tıpkı yandan Sakarya Meydan Savaşı, adeta Türk’ün tarihe mühür vurduğu zaferden zafere koştuğu bir şişman kocaoğlan geride bıraktık. Bu vesileyle bu toprakları bize kıyamete kadar mikro kendisine sevimli fail Malazgirt’te Odalık Alparslan ve onunla beraber şehadete koşan şehitlerimizi o günden bugüne Anadolu’nun dört bir beraberinde, dünyanın dört bir yanında uyum-ı hilal için ve bu budun üzere savaş ederken martir olan tamam şehitlerimize değişik rahmet diliyorum.”

Bozdağ, Halas Savaşı’nın aynı zamanda ağustos ve eylüle da damgasını vurduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Halas Mücadelesi sırasında şehadete revan bütün şehit ve elan sonradan rahmete mülaki gazilerimizi değişik rahmetle, minnetle, yakarış ile namahrem ediyorum. Şehitler layemut vatan ayrılamaz diyoruz ve toprağın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığına tığ candan inananlardanız. ‘Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda’ esasında ‘Bastığın yerleri yerey diyerek geçme, tanılama, düşün altında binlerce kefensiz yatanı’ ve daha nice şairimizin mısralarında bu ülkenin seçkin karış toprağının esasında şehitlerin kanıyla sulandığını gösteriyor. Şehitlerimiz bu ülkenin manevi ordusudur, beklenmeyen ordusudur. Şehitlerimizin döktüğü kanlar, gazilerimizin akıttığı kanlar bu ülkenin esasında yırtılmaz ve ele geçirilemez tapusunu oluşturmaktadır. Bu ülkenin bize ilişik olduğunu ve bizim olduğunu dünyaya ilan etmektedir. O yüzden tamam şehitlerimize, onların torunları, evlatları olarak hepimiz minnettarlık borçluyuz.

Hükümet kendisine şehitlerimizin için şehadete koştuğu değerleri ayakta burulmak, onları yaşatmak ve onlar için gerektiğinde onlar gibi şehadete koşturmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti şehitlerimizin ve gazilerimizin güç ettiği bu aziz toprakları, bu kamer meydanda bayrağı, bu iri devleti, kıyamete kadar korumaya, yaşatmaya bütün güçleriyle çalışmaya bitmeme edeceklerdir. Ego bu vesileyle çabucak Yozgat’taki şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizi değil, bilcümle ülkedeki martir yakınlarımızı ve gazilerimizin hepsine şükranlarımızı sunuyorum. Çünkü hepsine bizim gönül borcu borcumuz vardır. Cenabıhak onlardan razı olsun diyorum.”

Yozgat Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Bitirmiş birlikte Icra Vekili Bozdağ’a ziyaretlerinden periferi teşekkürname etti.

Ziyarette, Yozgat Valisi Aydınlık Polat, Belediye Reisi Mehabet Köse, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Recep Sevgili, İl Cingöz Komutanı Albay Halil Başer, İl Güven Müdürü Hedef Esertürk, İl Müftüsü Ali Gülden ile gazi ve martir yakınları bile vadi aldı.Share: