Adıyaman’da traktör devrildi: 1 geberik, 8 dertli

Adıyaman’da traktör devrildi: 1 ölü, 8 yaralı

ADIYAMAN – Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde freni tutmayan traktör öce takla attı, sonra şarampole yuvarlandı; kazada 1 sevimli hayatını kaybederken, 4’ü yavru 8 can yaralandı.

Kaza, Gölbaşı ilçesi Belören beldesi Açkıcı Kermen Arkası Mevkii’nde meydana geldi. Traktör römorku üstünde ur üzüm kesmeye revan şahıslar ilçe yaptı. Ahmet Gündoğdu yönetimindeki 02 HÜDA 581 plakalı traktör rampa hor indiği tam traktörün freni tutmayınca güdücü kontrolü kaybetti. Traktör önceki posta kenarındaki kayaya çarpı, ardından cumbalak atarak kestirmece 70 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Kazayı gören ayrıksı köylüler durumu 112 acil çağrı merkezine bildirdi. Olay namına esenlik ve jandarma ekipleri yönlendirildi.

Kazada, güdücü ve bire bir aileden Gönül, Irmak ve Behiye, dallar Ahmet Fert (8), Meryem (4), Mehmet Işıklı (6), Develik Gündoğdu yaralandı. Ayşe Fatma Gündoğdu ise kaymakamlık durumunda hayatını kaybetti. Yaralılar görüngü hesabına gelen keyif ekiplerinin geçmiş müdahalesi sonrasında Gölbaşı ve Besni Çap Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumları bati olan Ahmet Fert Gündoğdu, Behiye Gündoğdu daha sonraları Adıyaman Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı.

Kazayla ilişik anket sürdürülüyor.Share: