AFAD de İstanbulluları uyardı: Dominant, yıldırım, komple, hortum kabilinden olumsuzluklara alın titiz ve müdebbir olun

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak bugün İstanbul karışma Marmara Bölgesi’nde, Garp Karadeniz (Sinop dünya) ile İzmir, Manisa, Yardımcı, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin domestik atılmak amacıyla sağanak ve gök curcunalı boğanak yağmur beklendiği duyurulmuştu.

AFAD SMS’LE UYARDI

Bu uyarının ardından AFAD’dan de hele İstanbullulara benzeri uyarı mesajı gönderdi. Cep telefonlarına gönderilen SMS’te, “İstanbul’üstelik dönüş boyu çok akva yağış bekleniyor. Başat, saika, mahmul, hortum kabilinden olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olun.” ifadeleri vadi aldı.

AKOM: 3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI

Afet ve Koordinasyon Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada ise kentin zaman bakımından yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe büyüklüğünde deli dolu olması beklenen boğanak yağışa alın tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Akom’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren düzlük kayran akva yağış ve bikarar çekicilik etkisini gine gösterecek.Cumartesi öğle saatlerine kadar iklim genelinde etkili olması beklenen serin ve yağışlı çekicilik nedeniyle vatandaşların beklenen olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve müdebbir olması ehemmiyet taşıyor. İBB ekipleri da parçalanmamış hazırlıklarını tamamlayarak, uyanıklık halinde bekleyişini sürdürüyor.” denildi.Share: