AFAD’dan 10 ile akva yağış uyarısı! Gün üstelik muhtemelen

AFAD Kıyamet ve Ivedili Durum Hile Merkezi (AADYM), kuvvetli yağışlara alın; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine uyarma mesajı gönderdi.

YARIN SABAHLEYIN SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD vasıtasıyla gönderilen uyarıda, sağlam yağışın başlama tarihine ilgilendiren de vukuf verildi. Buna bakarak yağışın sabahleyin saatlerinden itibaren etken olacağı tabir edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken hazırlık alması gerektiğini şeş çizildi.

AKOM’DAN DAHI UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kıran ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Eylül Cumartesi gününe kadar aktif olması beklenen bora yağışa cebin müdebbir olunması gerektiği rapor edildi.

“3 EYLÜL’E KADAR DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren vadi vadi akva yağmur ve tereddütlü hava etkisini gene gösterecek. AKOM, İstanbul yer geneli amacıyla 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Eylül Cumartesi gününe büyüklüğünde vatandaşları seçme ihtimale cebin dikkatli olmaları ve yapılan uyarıları izleme etmeleri yerine uyardı.Share: