Afiyet-Sen Başkanı açıkladı! Kullanılmamış yönetmelikle hangi afiyet çalışanı ne büyüklüğünde katma ifa algı?

Binlerce keyif çalışanının tafsilatlı tıpkı süredir beklediği munzam ifa yönetmeliği Resmi Gazete’birlikte yayımlanarak devreye girdi. Eskimemiş yönetmelikle birlikte dal, paye ve derecelere bakarak personellerin alacağı taban ve tavan oranları belirlendi.

SAĞLIK-SEN BAŞKANI DETAYLARI ANLATTI

Düzenlemeyle gelişigüzel afiyet çalışanlarına verilecek mülhak ödemelerin kuşkusuz dağıtılacağı iptila konusu oldu. Afiyet-Sen Umumi Başkanı Cömert Durmuş, ilave ücretlerin yansımasını NTV ekranlarında değerlendirdi.

“BILIRKIŞI VE ÜZERİNE 10 BİN TL ILIŞIK ÖDEME”

Melfuf ifa rakamlarıyla ilgili konuşan Durmuş, “Uzman Hekim ve konusunda yapılmış olan melfuf ödeme düzenlemesi 10 bin TL civarında tıpkı nicelik. Aynı düzenlemeyle Asistan Hekim amacıyla 7 bin 500 liraya andıran aynı ilave sevap olacak. Düz Hekim Doktor için ise bu düzenlemeyle 5 bin liraya mümasil bire bir ek ödeme söz konusu olacak. Dişçi amacıyla da ayrımsız aranjman meri olacak. Diş hekimleri 5 bin teklik uzmanları üstelik 10 bin lira ilave ayak tabanı ücreti almış olacaklar.” ifadelerini kulandı.

“HEMŞİRELERE 850 LİRA MÜLHAK ÖDEME”

Bacı, esenlik memurları ve teknikerlerin alacağı mülhak ödemeleri anlatan Durmuş, “Düzenlemeyle bacı ve farklı esenlik memurları ise 850 lira gibi benzeri katma ödemeye topluluk olacak. Teknikerler ise 500-600 lira civarında bire bir ilişik ödemeye ehil olacak. Bu birlikte algı dilimlerine bakarak fark gösterebilecek. Minimal melfuf ifa rakamı 400 liradan başlıyor olacak.” dedi.

“8 BİN LİRAYA KADAR TEŞVİK ÖDEMESİ”

Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Motivasyon ödemesi üzere çalışılan ilin ve hastanenin durumuna bakarak kriterler belirlenecek. Rastgele rütbe üzere oranlar yönergelerle belirlenecek. Burada üstelik ücretler 350 liradan başlayıp 8 bin liraya büyüklüğünde miktarlarda değişecek.”Share: