Ağrı’da göçmen kaçakçılığı yaptıkları öne sürülen 4 birey tutuklandı

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde göçmen kaçakçılığı organizatörü oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 10 zanlıdan 4’ü tutuklandı, 6’sı serbest bırakıldı.

Doğubayazıt Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca düzenlenen anket kapsamında göçmen kaçakçılığı suçunu işledikleri belirlenen şüphelilerin yakalanmasına müteveccih İl Bitirmiş Komutanlığı ekiplerince teknik ve fiziksel izlem çalışması yapıldı.

Çok sayıda kol, bu kapsamda Türkiye- İran sınırına mümasil noktada mevcut Dağdelen köyüne operasyon düzenleyerek 10 zanlıyı gözaltına aldı.

Zanlıların evlerinde eş anlı yapılan aramalarda, yanlışlık delilleri içerdiği tayin edilen 9 cep telefonu, 11 sim bilgili, cılız gümüşgöz tabanca, gelişmemiş namlulu tüfek ve bunlara ilgilendiren fişekler, 3 ecnebi isim kimlik, yabancı 7 kişiye ait hezen çantası ile içerisinde mevcut hızma, kolye ve ayrı cinsten faça ele geçirildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Doğubayazıt Adliyesi’ne irsal edilen ve Cumhuriyet savcısınca ifadeleri alındıktan sonraları mahkemeye çıkarılan zanlılardan 4’ü tutuklandı, 6’sı ise adli taharri şartıyla serbest bırakıldı.

Share: