AİÇÜ’de nitelik güvence sistemi istimara toplantısı yapıldı

Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ) Nitelik Garanti Sistemi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

AİÇÜ Kalite Koordinatörlüğü tarafından Bilgi Gökçe Yazın Fakültesi Konferans Salonu’nda planlı toplantıya AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Sıkıntı, Rektör Yardımcıları, Umumi Kâtip, Medrese Dekanları, Akademi ve Patika Yüksekokulu Müdürleri ve Kalite Koordinatörlüğü Ünite Temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Abdulhalik Felaket, Nitelik Güvence Sistemi çalışmalarına 2018 yılında başladıklarını hatırlatarak iç kıymetlendirme sürecinde nitelik garanti sistemi çerçevesinde yapılan çalışmaların üniversitenin gelişimi amacıyla haddinden fazla koskocaman olduğunu söyledi.

Üniversitedeki akreditasyon çalışmaları üzerine bilgi veren Prof. Dr. Felaket, “Haber Edebiyat Fakültesinde iki bölümümüz ile ilişik akreditasyon sürecini başlattık. İslami İlimler Fakültesi ve Yetişek Fakültesindeki bölümlerimizin akreditasyon tedarik çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalarla birlikte denklik alanında kocaman ayrımsız adım atmış olduk. Üniversiteler, bulunduğu bölgeyi kalkındırma sürecinde büyük benzeri öneme sahiptir. Bu bilinçle, bu süreçlerde birinci sınıf imdi elde edebilmek için yaptığımız işi istekle ve özveriyle yapmaya çalışmaktayız. “Bilimin Dostça Bütünleştiği Üniversite” parolasıyla yola çıktık. Bire Bir işi, perestiş aşkıyla ve yurt aşkıyla yaptığımız ahit, yapılan işe sevgimizi kattığımızda kesinlikle muvaffakiyet elde edilmiş olur” dedi.

Üniversitenin sosyal, kültürel, sportif ve akademik alanda elde ettiği başarıların devamlılığını ulaşmak amacıyla akademik, yönetimsel personel ve öğrencilerle alay malay aynı grup yerine çalıştıklarını tamlayan Prof. Dr. Karabulut, “Kaliteli çalışmaların yapılabilmesi ve başarının kazanılması için arz yetişkin yiyecek, huzurlu ayrımsız ortamın olmasıdır. Benzeri ekibin paydaşları namına Üniversitemizde sağladığımız bu ortamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız işlerde kaliteyi ve başarıyı elan ileriye içki içmek zorundayız. Bu çerçevede Nitelik Koordinatörlüğümüzün temsilcilerine ve mecmu paydaşlarımıza nazik kalın düşüyor” diye konuştu.

Prof. Dr. Sıkıntı, Nitelik Garanti Sisteminin öğrenciler ortada yaygınlaşmasını sağladıkları için Kalite Kulübü öğrencilerine çalışmalarından periferi teşekkürname belgesi verdi. – AĞRI

Share: