AK Fırka Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı;

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretini değerlendiren DOĞRU Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, “Çorum’dan dünyaya angajman ve kardeşlik mesajı verildi” dedi.

DÜRÜST Tümen Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, fırka teşkilatları ile bir araya geldi. Ahlatcı, Reisicumhur Erdoğan’ın katıldığı mitingin düzenlenmesinde katkı sağlayıcı milletvekilleri, eşkâl ve kaza teşkilatları, yer, kaymakamlık ve belde belediye başkanlarına teşekkürname etti.

SELIM Öğür İl Başkanı Ahlatcı, 13 Ağustos’ta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı Çorum’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine resmi rakamlara bakarak 50 bin kişinin katıldığını açıklanan Ahlatcı, “50 bin kardeşimizin ellerinde Türk bayrağı vardı. Hiçbir ayrıksı öğür bayrağı değil. Bu 50 bin kardeşimiz Çorum’dan aut mihraklara ve içerdeki siyasetçilere tıpkı endişe verildi. Aut mihraklara dedier kim tığ bu bayrağı altında Anadolu’nun bağrındaki Çorum’dan sesleniyoruz. Tığ bu bayrağın altında Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla tığ beraber yaşayacağız. Buna hiçbir kimse bariyer imkânsız dediler. Siz hangi yaparsanız yapın, içeride kimlerle muhatap olursanız olun, işbirliği yapıyorsanız yapın tığ liderimizin uğrunda desise bayrağımızın altında birlikte yaşayacağız mesajı verdiler. İç siyasete dahi tıpkısı niyet verdiler. Bakın dışardaki koca babalarını bırakın burada muhatabınız bu kocaman bayrağın altında dinç bizleriz dediler. Çorum’dan bilcümle dünyaya bu mesajı yöneltmek bizim teşkilatlarımıza baht oldu. Birliğimizi, beraberliğimizi tek kimseye feda etmeyeceğimizi cümle dünyaya haykırmış olduk. Bu mesajı cümle dünyaya yöneltmek bize ve teşkilatlarımıza talih oldu” diyerek konuştu.

Çorum tarihinin yeryüzü canlı mitingini gerçekleştirdiklerini belirten Ahlatcı, “Çorum halkı ve teşkilatlarımız Cumartesi Sayın Cumhurbaşkanımıza olan desteğini muhabbetini yer adamakıllı şekilde gösterdi. Binlerce Çorumlu hemşerimiz Kadeş Meydanı’na akın etti. Milletimizdeki bu cümbüş, bu coşku az çok hiçbir engel SELIM Partiyi ve AK Partilileri yolundan ansız çeviremez. Çorum tarihe mertebe düşülecek bire bir günü henüz geçirdi. Bu manzara ateş parçası ve büyük Türkiye için bağlantı ve beraberliğimizin göstergesinin kanıtıdır” dedi.

Ahlatcı, program böylelikle tarz ilçe, karı ve cahillik kolları başkanına teşekkür plaketi verdi. – ÇORUM

Share: