AK Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Yavuz’dan Sakarya’daki yatırımlara ilişik izah Açıklaması

DOĞRU Tümen Genel Komutan Yardımcısı Ulu İhsan Güç, Türkiye’nin dünyada balans ve güç merkezi olma amacında emniyetli adımlarla ilerlediğini, Sakarya’nın üstelik “Türkiye Yüzyılı”nın yükselen şehri olacağını bildirdi.

Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya’ya kazandırılan yatırımlarla ilgilendiren bilgelik verdi.

“Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile eskimemiş aynı sürece girildiğini belirten Müşkül, Türkiye’nin 2023 yılı ve sonrasında çokça daha büyüyeceğini ve güçleneceğini vurguladı.

Müşkül, Sakarya üzere hayali olan, arak döken ve düzentileme veren kimseyi bekâr bırakmadıklarını kaydederek, ayar katacak her proje için civar bacak olmaktan mankafa kalmadıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, iktidarları süresince Sakarya’birlikte devasa işlere imza attıklarına bel eden Güç, kullanılmamış kent stadyumu, ulus bahçesi, ikinci üniversite, bakir organize sanayi bölgeleri, bire bir çok bakir okul, kullanılmamış eş veladet ve çocuk hastanesi, diş hastanesi, araştırı hastanesi, evgin kapsam hastanesi, ilçe hastaneleri, bin yataklı vagon site hastanesi, yeni adliye binası ve ayrımsız binlerce envestisman ve çalışmalar yaptıklarını aktardı.

“Kent hastanemiz tamamlandığında, şehrimiz bölgenin esenlik üssü haline gelecek”

Bu yatırımların yeterli olmadığını bildiklerini ve haddinden fazla henüz dahası için gece gündüz ahali birliğiyle çalıştıklarını vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

“Türkiye, dünyada muvazene ve ağır merkezi olma önünde emniyetli adımlarla ilerken, inşallah Sakarya’mız de Türkiye Yüzyılı’nın yükselen şehri olacak. 1 bilyon 248 milyon 61 bin liralık barışma bedeli ile yapılan 1000 yataklı site hastanemiz tamamlandığında, şehrimiz bölgenin keyif üssü haline ati. Hastanemizin A blok temel çalışmalarının yüzdelik 75’i, D blok ana çalışmalarının cümlesi bitmiş olup, ikmal hayat çalışmaları devam etmektedir. E blok anne çalışması ve 1. ikmal döşemesi tamamlanmıştır. B ve C bloklarda sismik izolatör çalışmaları ve asıl katına yerey hafriyat yapılarak, fore kazık çıban işlemleri bitmeme etmektedir. 2023 Karı kocaoğlan böylece yer kazı ve fore kazık çalışmaları ile bilcümle hastanenin ast asıl çalışmaları tamamlanacaktır. Kent hastanemizin akak kapasitesi bin 564’e çıkabilecek donanımda tasarlanmıştır. Hastane bünyesinde umumi, karı veladet ve yavru, onkoloji, KVC almak amacıyla 4 ayrı sayrılarevi olacaktır. Buna bakarak genel hastane 428, kadın veladet ve yavru hastanesi 154, onkoloji 151, KVC hastanesi ise 100 yataklı vagon olacak şekilde planlanmıştır. Antrparantez seçkin branştan 300 poliklinikte marazlı kabulü yaparak, uluslararası standartlarda laboratuvarları, 33 ameliyathane, 15 doğum salonu ile hizmet verecektir. Site hastanesi ile gelişigüzel mefret ve yeni doğan karışma kalkışmak üzere 183 sakil hizmet yatağı da hizmete girmiş olacaktır. Diyaliz ünitesi, heybetli ve yavru karışma kalkmak amacıyla 25 yataklı, 10 yataklı vagon geçici servis, 10 yataklı kederli merkezi ve iyotlu tedavi ünitesinde 4 yatak, kemik iliği ünitesinde, eke ve bala karışma 30 yatak saha alacaktır. Ivedi servis ise 70 müşahede yatağı, 13 poliklinikle hasta kabulünü gerçekleştirecektir.”

-“Umu birliğiyle üretmeye, çalışmaya devam edeceğiz”

Adapazarı Camili Mahallesi’nde 36 dönümlük toprak üstünde, 490 milyon lira bedelle yapılan eskimemiş adliye binası inşaatının üstelik dakikasında devam ettiğini bildiren Müşkül, projede adli ziyaret ve gözlem odaları, mânialı otoparkı ve rampası, rehber satıh ve uyarıcı plaklar, sakat tuvaleti ve engelliler amacıyla yurt alanları, kafeterya, çağa bakım ve emzirme odaları, PTT, banka hizmetleri kadar içtimai donatıların vadi alacağını belirtti.

Sakarya’nın bellik aynı şehir olacağına belen eden Yavuz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, 2023 yılında dahi hem ahali hem umu birliğiyle üretmeye, çalışmaya bitmeme edeceğiz. Tıpkısı defa henüz 2023 yılının ülkemize, şehrimize ve dünyamıza varlık, bahtiyarlık ve bolluk getirmesini murat ediyor, yekpare hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: