Aksaray’dan Hatay’a Giden Gönüllüler Uyardı: “Bölgeye Yalnızca İşi Bilenler Gelmeli, Sağlam Çatı Bulunmayan”

EKSIKSIZLIK ITIBAR ATALAY

Kahramanmaraş merkezli iki balaban depremin yeryüzü haddinden fazla yıkıma hastalık olduğu kentlerden Hatay’ın Antakya ilçesinde arama istirdat ekipleri, çalışmalarını sürdürüyor. Aksaray’dan hareket bölgesine apotr olmaya gelenler, sadece işi bilen insanların gelmesi gerektiğini vurgulayarak, yersiz kalabalığın önlenmesinin mehabetli olduğunun altını çizdi.

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut iki iri depremin peşi sıra haddinden fazla sayıda işyar ve fahri vatandaş bölgeye gitti. Aksaray’dan Hatay’daki bölgedeki çalışmalara gelmek için mevrut gönüllülerden Necati Saksı, şunları söyledi:

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ AMMA İNSAN GÜCÜ İLE OLACAK BİR MOLEKÜL DEĞİL”

“Aksaray’dan müzaheret amacıyla geldik, burada uzanım dokunaklı. Tümce elinden geleni yapmaya çalışıyor. İmkanlar dahilinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Aşırı derecede ciddi hasar var. Haddinden Fazla sakat binalar, moloz dökümü tarzında yıkımlar var. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz amma herif gücü ile olacak tıpkısı husus değil. Gelgel itici ve devir tükeniyor, canla başla çalışıyoruz. AFAD’ ın söylemine bakarak 2-3 dönem içerisinde moloz çalışmaları başlayacak” dedi.

“BU BİNALAR ÖLÜLERLE DOLDU, CAMIT CESETLER OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Aksaray’dan gelen fahri ekibinde düzlük alan Muazziz Çıpa da “İnsan gücü ile yapılabilecek bire bir şey değil, haddinden fazla ev faydalı olamıyoruz. Elan bilinçli kişilerin gelmesi gerekiyor buralar tamamen yıkılmış durumda kuvvetli yapı bulunmayan ve seçkin enkazın altından müzaheret çığlıkları duyuluyor amma herkese yetişmek cins değil. Çıktı gürültülü gelen yerlerden patırtılı gelmiyor bundan sonra bu binalar ölülerle doldu camit cesetler olduğunu düşünüyoruz” diyerek konuştu.

Share: