ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in mortocu dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine reaksiyon gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde planlı basın açıklamasında kol yerine mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu hatip okullarının, eğitim bilimi hayatına baylanlık katan ve özgün tıpkısı terbiye modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder hatip okulu mezunları ve mensupları olarak değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih rastgele tür ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve okkalı gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça amaç ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynıyla reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, site merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, mortocu hatip okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda birlik, tırsmak ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğunu söyledi.

Uçan, önder hatip okullarının temas kalem siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Ancak zaman zaman öz çıkarları için müstear gündem sağlamak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere bile üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hususiyet önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’bile adliye uğrunda toplanan katılımcılar yerine mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Ulu Küçükkeskin, imam dil cambazı okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik herhangi bir tip ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve ağır gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının gelişigüzel çeşit siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını tamlayan Küçükkeskin, önder hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığı süratli kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı yazılmış açıklamada, imam dil cambazı okullarının Türkiye’nin yetişek hayatına baylanlık katan ve ibdai bire bir eğitim bilimi modeli namına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam dil cambazı okullarının Türkiye’nin gelişmesine yardım sunan, milli angajman ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, ocumak ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğuna bel eden Saika, şöyle bitmeme etti:

“Fakat zaman zaman özlük çıkarları amacıyla müstear ruzname bina etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere birlikte üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli tıpkısı şahsın dinleti sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık garaz ve düşmanlığa atıf etmektir. Isim karşı hukuki prosedür yapılması amacıyla suç duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri adına konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına alın Türkiye’nin 81 ilinde kâin imam hatipliler dernekleri adına eş zamanlı matbuat açıklaması yapma ve Gülşen için cürüm bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının sonuç yıllarda hemen arttığına dikkati çeken Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye tek hıyanet etmedi. Terör örgütleriyle ayrımsız olmadı. FETÖ kapsamında tek devir ayrımsız şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin önder dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Sebep, cemiyet binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, önder dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine yönelik seçkin kalem ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve yoğun bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını ifade etti.

Öte yandan farklı illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ait yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: