Altında yaşanan düşüşün ardından kuyumcuların yüzü gülüyor! Arz haddinden fazla işçiliksiz ziynet ve gram bazında külte altın irade görüyor

Altın fiyatlarının düşmesi, yatırım beğenmek isteyenleri heyecanlandırdı. Cevahirci esnafı ise gidişatın önümüzdeki haftalarda aksine dönerek yükselişe döneceğinin sinyalini verdi.

İŞÇİLİKSİZ ZİYNET VE GRAM BAZINDA KÜLTE ALTINA YÖNELDİLER

Aksaray’bile üstelik yatırımcılar kızıl piyasasına yöneldi. Kentte kuyumcuların yolunu markajcı vatandaşlar, ileriye çevrilmiş yatırımlarında işçiliksiz ziynet ve gram bazında külçe altın satın almayı tercih etti. Akıbet 3 mahiye dönemde döviz bazında envestisman fail vatandaşlar, kuyumcuların vesile tavsiyesi ile dövizlerini zer tezgahlarında değerlendirdi.

“SEÇME DÜŞÜŞ BILICI İÇİN FIRSATTIR”

Kuyumcu vitrinlerinde işçiliği olmayan ziynetlere ayn gezdiren yatırımcılar, kuyumcuları dikkate alarak ince vadede yatırımlarını yaptı. Bin liranın altında seyreden gram kızıl fiyatları yüzleri güldürürken, cevahirci Mustafa Arslan, “Her düşüş hava amacıyla aynı fırsattır” diye envestisman tavsiyesinde bulundu.

“BU DÜŞÜŞTEN BILAHARE BİR YÜKSELİŞ GÖSTERECEK”

Kuyumcu Aslan, “Değerli güzeşte haftaya göre biraz geriledi. Şişman benzeri murat var, alelhusus 24 ayar ve bezen altınlara. Zannediyorum ki önümüzdeki haftalarda altın bu düşüşten sonra benzeri yükseliş gösterecek. Değme düşüş gurur amacıyla aynı fırsattır. Hele bu jeopolitik olayların neticesinde altının önünün zahir olduğunu ve yükseleceğini durum ediyorum. Parçalanmamış namına mehabet veremeyiz, ince vadede altının yükseleceğini aritmetik ediyoruz. Yatırımcılara üstelik tavsiyemiz artık işçiliği olmayan bezek ve 24 ayar külte değerli almaları” dedi.

Güncel Kızıl Fiyatları İçin TıklayınShare: