Amed Sportif Işler Başkanı Yıldırım: Tribünde açılanların kulübümüzle bir ilgisi yoktur

Amed Sportif Işler Kulüp Başkanı Selahattin Sebep, maçtan 15 gün öncesinden karşılaşmanın problemsiz, problemsiz ve provokasyona mevki vermede hiçbir şekilde fenomen yaşanmadan atlatılması üzere emniyetle çalıştıklarını belirterek, “Toplumsal medyada tribünde açılanlardan yağlık kulübümüze linç kampanyası başlatılmıştır. Bu olayın kulübümüzle tıpkı alakası, bilgisi ve ilgisi yoktur. Bu olayla müteallik Diyarbakır Valiliği muktezi açıklamayı yapmıştır” dedi.

Amed Sportif Işler Kulübü, 25 Eylül’bile kentte oynanan Bursaspor maçıyla ilişik namına Şeyhmus Özer Tesisleri’nde basın açıklaması yaptı. umumi heyet üyeleriyle gelişigüzel basın açıklaması yapan pakt başkanı Selahattin Sebep, maçtan 15 dönüş öncesinden itimat yetkilileriyle yaptıkları görüşmede maçın sorunsuz, problemsiz ve provokasyona yer vermeden elbet bu maçı atlatabiliriz diye emniyetle çalıştıklarını söyledi. Sebep, “Sahiden stadyumda 4 bin 800 resmi güvenlik görevlisi 350 hususi düzenlilik görevlisi fariza yapmıştır. Stadyuma giren ve çıkan temas husus emniyetin aramasından geçmiştir. Hiçbir provokasyona mahal güçleştirmek amacıyla sistem elinden geleni yapmıştır. Biz idare kurulumuzla elimizden geleni yaptık. Serbest içtimai medyada tribünde açılanlardan periferi kulübümüze linç kampanyası başlatılmıştır. Bu olayın kulübümüzle tıpkı alakası, bilgisi ve ilgisi yoktur. Bu olayla alakalı Diyarbakır Valiliği zaruri açıklamayı yapmıştır. Bu açıklamanın neticesinde bile gözaltına alınan vatandaşlar zaman yanlışlık unsuru tescil etmediği üzere serbest bırakılmışlardır. Tığ kulüp adına rastgele zaman sporun ve siyasetin ayrı olması gerektiğini savunuyoruz” dedi.

“MAÇA TAKIMIN ZIRHLI ARAÇLA GELMESİ VE GİTMESİ GÜVENLİĞİ İLGİLENDİREN BİR LAF”

Amed Sportif Faaliyetler Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, Bursaspor’un konaklamasından otobüse ve yeme ile içmelerine büyüklüğünde temas makule ihtiyaçları üzere herhangi bir cins havari olduklarını söyledi. Sebep, “Elden tığ değil hep Sivil Sosyete Örgütleri ve Tecim Odası karışma şahsen kişi otelleri ve otobüsleri amacıyla araya girerek havari olmuştur. Pik takımın zırhlı araçla gelmesi ve gitmesi güvenliği ilişkin aynı bahis. Bu Amed Sportif Faaliyetleri ilişik tıpkı laf değildir. Bütün yengi lüzum. Bunu istemekle gayrimümkün. Sahaya çıkan 22 sporcu var. Eze eze futbol anlamında yenen bire bir mızıka var. Kazanan tıpkı topluluk var. Tek hakem olayı yok. Hakemlik hiçbir öz namevcut. Maçın oynanmasına etki edecek hiçbir özdek yok. Bunu herkes gördü. Temsilciler ve hakemler dahil gördü. Sen kulübü bitirmişsin, aktarma yapamamışsın ve 16 yaşındaki çocukla çıkıyorsun. Spor kamuoyunun buna yapacağı tıpkısı özdek namevcut. Bu senin kulübünün dokunaklı yönetilişinin ve çöküşünün göstergesidir. Bunu getirip Amed Sportif Faaliyet’lere bağlamak imkânsız” diyerek konuştu.

Share: