Antalya ve çevre illerde KPSS heyecanı başladı

Antalya ve çevre illerde Ölçme, Berceste ve Iğrıp Merkezince (ÖSYM) 31 Temmuz 2022’de planlı oturumları fesih edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Yetenek-Genel Firez Sınavı başladı.

Adaylar, saat 10.00’üstelik başlayan sınavlar üzere erken saatlerde imtihan salonlarına geldi.

Sınava giriş belgeleri ve kimlikleri taharri edilerek salonlara alınan adayların çanta, kapela, saat, cüzdan kabilinden aksesuarlar, el telefonu, anahtarlık, kablosuz bildirişim sağlayan cihazlar, kulaklık, kolye, hızma, kelepçe, yüzük, broş, içki ve eroin muhtevalı eşyalar, elektronik-mekanik cihazlar, müsvedde kağıt, defter, ders notu, betik, kamus, dergi, gazete ve tıpkı yayınlar ile liste, pergel, köşe ölçer ve benzeri araçları yanlarında bulundurmalarına cevaz verilmedi.

Akdeniz Üniversitesi Yazın Fakültesi’ne kapının kapanmasından sonra koşarak ulaşan benzeri avrat aday, medrese yetkililerinin saatin umum 10.00 olduğunu fark etmeleri üzerine başlık açılarak hatır alındı.

Bir kaç dakika sonra mevrut benzeri eksantrik kadın aday dahi binaya giremedi.

Isparta’da ise Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde sınava geç mütezayit aynı karı aday gözyaşlarını tutamadı.

Sınav yetkililerine “Otobüsten inerken kimliğimi düşürmüşüm. E-devletten hüviyet cüzdanı çıkartmak amacıyla kırtasiyeye gittim. Ilk Kânun esbak.” diye niteleyerek durumunu anlatan avrat namzet, sınav antre saatinin geçtiği gerekçesiyle binaya alınmadı.

Adaylara, 120 sorudan oluşan umumi yetenek ve umumi firez testleri üzere 130 zaman süre verildi.

Muğla ve Burdur’bile bile oturum başladı.

Share: