Antipatik havada Çoruh’un serin sularına girerek ongun parçalarını topladı

Bayburt’ta bire bir lokantada garson namına çalışan Yusuf Akbulut, çalıştığı lokantanın camından dışarıya bakarken Çoruh Nehri’nde ağaç parçaları gördü. Fon kirliliğine dayanamayan ve ağaç parçalarının nehirde bulunmasından hastalık duyan Akbulut, antipatik havaya ve suya aldırış etmeden Çoruh’a örtmek amacıyla paçaları sıvadı ve büyükçe dikme parçalarını sudan sürükleyerek çıkardı. O anları ise Akbulut’un arkadaşı cep telefonuyla kaydetti.

Arkadaşının ve çevredekilerin dediklerine kulak asmayan Akbulut, hep ongun parçalarını sudan çıkardıktan bilahare önlüğünü giyerek işinin başına döndü.

“Vatandaşlık görevimiz, vatanseverlik sadece bayrağı sevmeyle olmuyor, çevremizi birlikte temiz tutmalıyız”

Yurt sevgisinin yemeden içmeden bayrağa duyulan sevgi olmadığına dikkat çekici Akbulut, “Köprünün üzerinden geçenlerin bu görüntüyü görmemesini istediğim için suya girip kabul etmek istedim. Patronum üstelik sağ olsun müsaade verdi. Paçaları sıvayarak suya indim, önce etapta ayrımsız üşüme geldi türkçesi akarsu düşündüğümden elan soğuktu. Arkadaşlar etrafıma toplandılar gülerek beni izlemeye başladılar, biraz dümen geçmeye çalıştılar ben bile hiçbirine aldırış etmeden ağaçları topladım, çıkardım suyun içerisinden. Üzerim az buçuk ıslandı amma o dakika çevre elan önemliydi benim amacıyla. Suyun içerisinden dikme parçalarını çıkardıktan sonradan üzerimi değiştim işimin başına döndüm. Ben vatandaşlık görevimi yaptığımı düşünüyorum, vatan sevgisi çabucak sembol sevgisiyle ölçülmemelidir. Çevremizi bile temiz tutmak zorundayız. O aktarılma az buçuk hastaydım sevimsiz su da daha keskin etkiledi, buna karşın ben vatandaşlık görevimi adına getirdiğimi düşünüyorum, çevremi koruduğumu düşünüyorum, mutluyum” şeklinde konuştu.

İşletme sahibi Âşık Aydoğdu ise çalışanının davranışından dolayı kurum duyduğunu ve mutlu olduğunu belirterek, “Çalışanımız Yusuf arkadaşımız Çoruh Nehri’nde olan ongun parçalarını görünce, abi ego bu dikme parçalarını görmeye dayanamıyorum, Çoruh dahi etki gözüküyor, ego inip onları alayım dedi. Biz dahi izin ettik kardeşim üstelik bir anda üzerini değiştirdi, soğuk suya girdi, ağaçları oradan çıkardı. Geldi, aceleten üzerini değiştirdi işinin başına döndü. Tığ bu davranışından kurum duyduk, haddinden fazla de mutlu olduk. Arkadaşımızı kutlama ediyoruz” dedi. – BAYBURT

Share: