Arabasına binince ceza yediğini zannetti, notu görünce “İnsanlık ölmemiş” dedi

Arabasına binince ukubet yediğini zannetti, notu görünce “İnsanlık ölmemiş” dedi

ELAZIĞ – Elazığ’birlikte eski gün eve başvurmak isterken otopark halindeki ayrımsız araca çarpan Mehmet Bektaş isimli vatandaş, sağa çekerek çarptığı ara bulucu taharri etti ve esen arka kapının gönül gömüldüğünü ayırt etti. Bire Bir süre orada bekleyen Bektaş kimseyi göremeyince çarptığı aracın civar camına “İstemeyerek araca çarptım masrafını karşılayabilirim” notunu bıraktı. Evine gezmek üzere arabasına binen Ömer Demir ise camdaki notu görünce “İnsanlık ölmemiş” dedi.

Elazığ’da Ömer Çıpa isimli yurttaş eve müracaat etmek amacıyla bindiği otomobilinin yöre camında bir kağıt parçası olduğunu fark etti. İlk başta ukubet yediğini düşünen Demir, otomobilin dolay camında kağıda yazılmış “Merhaba kardeşim isteksiz da olsa aracınıza çarptım masrafınızı karşılayabilirim” yazısını gördü. Arabasını arama fail Çıpa, sağ dal kapının hatır çöktüğünü görünce numarasını bırakan Mehmet Bektaş’ı arayarak evvel özellikle hassasiyetinden kıran teşekkürname etti ardından sabah sanayide görüşebileceklerini belirtti. Ertesi dönem sabah saatlerinde sanayide mülaki Çıpa ve Bektaş tokalaştıktan sonradan sakıncalı aracı tamir edilmesi amacıyla uran ustasına tasdik etti.

Önceki dönüş ayrımsız araca çarptığını belirten Meram Bektaş, “Arkadaşın aracının ön tarafına iletişim numarası var mı yok mu diye ayrımsız baktım ve numarasını göremedim. Bundan âlem ajandamdan kopardığım nüshaya kişi iletişim bilgilerimi yazarak istemediğim şekilde benzeri ilçe olduğunu belirttim. Ego olması gerekeni yaptım, diğer vatandaşlarımızın bile bu şekilde davranmasını tavsiye ederim. Zaman burada kaçabilirdim da ancak yarın burada 2 bin teklik harcayacağıma 4 bin teklik ayrımlı bire bir yerden çıkabilirdi. Vicdanen rahat etmek üzere arkadaşla buluştuk. Aracın tamirini yaptırıp ücretini ödeyeceğim” dedi.

Olay esnasında kafede arkadaşlarıyla oturduğunu belirten Ömer Çipo, “Arkadaşların yanından çıktıktan bilahare arabaya yöneldim ve direksiyon kısmına oturdum. Camda tıpkı abece gördüm, geçmiş özellikle ceza olduğunu zannettim. Bakınca bir aşama yazıldığını fark ettim. Aynı ağabeyimiz arabaya vurmuş ve tabaka bırakmış. Ben da dalavere sahibini aradım ve konuştum. Bana masrafın ne ise karşılamaya amade olduğunu söyledi, bu hareketi beni haddinden fazla bahtiyar etti. İnsanların yurttaşlık görevini adına getirmesine haddinden fazla sevindim. İnşallah cümle benzeri hareketi yapar. Sanayide abiyle tanıştım ve masrafları karşılayabileceğimi söyledi. Namına çok teşekkür ederim. Bunu yapmayan insanlar üstelik var bu hassasiyetinden çevre Mehmet abiye çok teşekkürname ederim” diyerek konuştu.Share: