Ardahan Valisi Öner, 30 Ağustos Yengi Bayramı’nı martir yakınları ve gazilerle kutladı

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılında martir aileleri ve gazilerle buluştu.

Asker Gazinosu’nda düzenlenen resepsiyona, Garnizon Başkan Vekili Miralay Ege Altınay, Şehremini Faruk Çıpa, protokol üyeleri, gaziler, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Vali Hüseyin Öner, burada şehit yakınları ve gazilerle ilgilenerek onlarla benzeri süre dostça etti.

Öner, resepsiyonda yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

Bu kurum ve mutluluğa eş olanlara teşekkürname kadir Öner, “30 Ağustos Zaferi ile milletimizin bağımsızlık inancının ve yurt sevgisinin uğrunda tek zorla duramayacağını kamu dünyaya kanıtlayan Türkiye, bir 100 sene önceki olduğu kabilinden kazançlı ve politik bağımsızlığına müteveccih çöz ve dış tehditleri giderilmiş ika konusunda tıpkı kararlılığını koruma etmektedir.” diye niteleyerek konuştu.

Öner, Türk milletinin kimseye boğun eğmeyeceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

” Odalık Alparslan’ın 1071 Malazgirt Zaferi ile kadem bastığımız vatanımızın tapusu 30 Ağustos zaferi ile tescillenmiştir. Milletimiz, gelişigüzel aşaması misilsiz vatanseverlik ve alplık destanlarıyla mahmul mücadelelerin sonucunda kazanılan bağımsızlığını koruyacak ve katiyen kimseye üzeri eğmeyecektir.”

Vali Öner, daha bilahare beraberindekiler ile hazırlanan pastayı kesti.

Share: