Ardahan’da “bağımlılıkla savaş” toplantısı

Ardahan’da bağımlılıkla uğraş konusunda yapılan çalışmaların ve alınan tedbirlerin anlatıldığı “Bağımlılıkla Savaşım İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıda konuşan Vali Öner, mızrap kullanılmayan sağlıklı tıpkı sosyete hedefine yankılanmak amacıyla herkesin konusunda sakıt görevi adına getirmesi gerektiğini söyledi.

Ilbay Öner, “Bağımlılık toplumların hem bugününü hem bile geleceğini gözdağı ediyor. Vücut ve ruh sağlığını, toplumun yapısını bozan küresel tıpkısı el sağlığı sorunu olan ve toplumda yıkıcı sonuçlar doğuran tabiiyet probleminin ortadan kaldırılabilmesi amacıyla kamu, hususi ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşın teşrikimesai yaparak bağımlılıkla uğraş etmesi gerekiyor” dedi.

Toplantıda İl Afiyet Müdürlüğü Afiyet Hizmetleri Başkanı Dr. Ulaş Şentürk aracılığıyla bağımlılıkla mücadele üstüne planlı icraat ile ilişkin lokma tatlısı yaptı.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in, bağımlılıkla mücadele üzerine müteharrik eksiksiz çalım-yapılış temsilcilerine teşekkürname ettiği güruh, mızrap kullanımı ve bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan ve yapılması gereken çalışmaların değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Toplantıya Vali Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Faruk Çipo, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Felaket, Vali Yardımcısı Haluk Koç, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Kurnaz Komutani Miralay Ramazan Yiğit, İl Afiyet Müdürü Erkan Özdemir ve ilgili kurum ve bünye temsilcileri katıldı. – ARDAHAN

Share: