Arsıulusal Velespit Yarışması Tomarza’da bidayet aldı

Erciyes Arsıulusal Kat Çiftteker müsabakaları Grand Prix Tomarza etabı ile gene başladı. Bisikletçiler 133 km uzunluğundaki parkurda pedal çevirdi.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Derrace Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletli İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Uluslararası Erciyes Öğün Çiftteker Yarışları’nın geçmiş günü Grand Prix Tomarza etabı ile başladı.

Kayseri Bili Merkezi önünden start alan yarışlar Tomarza ilçesinde sona erdi. Idareci pedalcılar 133 km uzunluğundaki parkurda uluslararası puanları hanesine kaydettirmek amacıyla kıyasıya uğraş etti. Müsabakalar böylecene Cezayir Çiftteker Milli Takımı’ndan Hamza Yacine bir numara, Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko ikinci, Cezayir Çiftteker Milli Takımı’ndan Saidi Nassim üçüncü geldi.

En zinde sporcu ödülünü ise Konya BB Spor Kulübü’nden Mehabetli İhsan Arka elde etti. Basamak elde fail sporculara madalya ve kupalarını takdim edildi.

Grand Prix Tomarza etabının arkası sıra Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak. 19 Ağustos 2022 Cuma Namazı haset gerçekleşecek olan Grand Prix Kapuzbaşı etabı, Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayıp Yahyalı Meydanı’nda bitecek. Sporcular 113 km boyunca kaide çevirecek.

Düzenlenecek yarışma programı ise şu şekilde:

19 Ağustos 2022 Cuma Namazı haset Grand Prix Kapuzbaşı

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Yahyalı Meydanı

Km kamet: 113 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.30

20 Ağustos 2022 Cumartesi haset Grand Prix Develi

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Develi Seyrani Kampüsü önü

Km klan: 111 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.00

21 Ağustos 2022 Münasebet Günü Grand Prix Kapadokya

Başlangıç: Ürgüp Şükrüoğulları Pastanesi

Bitiş: Erciyes A.Ş. İdari bina önü

Km klan: 143 kilometre

Start saat: 14.00 – Finish 17.30 – KAYSERİ

Share: