Atatürk’ün Antalya’ya Gelişinin 93. Sene Dönümü Törenle Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 93’üncü sene dönümü, Atatürk Kültür Sarayı’nde (AKM) düzenlenen törenle kutlandı.

AKM’de planlı törene; Antalya Valisi Ersin Muharrir, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büşra Özdemir, Ilbay Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, tören düzeni üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve yurttaşlar katıldı.

Törende mütekellim Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Büşra Özdemir, 93 yıl ilk Antalya halkının Ata’sını nazik bire bir coşkuyla karşıladığını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Mutluluk ve gururla yayımlamak isterim ki bugün da Antalya’nın Cumhuriyet Altını sevdası ve Atatürk’e bağlılığı tıpkı coşku ve coşkuyla sürmektedir. İleri görüşlülüğü, kadınlara çocuklara, gençlere verdiği ayar, bir arada ve barış içre yaşamamızı sağlayan kurduğu laik, demokratik, özgür Türkiye Cumhuriyeti sebebiyle zaman burada olmamızı sağlayan Mustafa Eksiksizlik Atatürk, yarınlarda bile yolumuzu aydınlatmaya bitmeme edecektir. ‘Hiç bittabi Antalya dünyanın sunu adamakıllı yeridir’ sözüyle kentimizi onurlandıran Ata’mızın gösterdiği yolda yürümeye, vatanımız üzere yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ata’mızın bükülme ve ilkelerini kendimize emare edinerek, bu uğurda var gücümüzle çalışacak ‘Biz gelişigüzel güçlüyüz’ anlayışıyla dayanışmayı büyüterek içre bulunduğumuz bu el günleri alay malay atlatacağız.”

Başkan Vekili Özdemir, İl Milli Terbiye Müdürlüğü tarafından planlı yarışmada fotoğraf, türkü ve kitabet dalında dereceye giren öğrencilere onurluk ve ödüllerini de ikram ederek başarılarının devamını diledi.

ATATÜRK SERGİSİ AÇILDI

Program sonunda Atatürk Kültür Sarayı Fuayesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi Site Tarihi Tanıtım Dairesi Başkanlığı vasıtasıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya ziyaretine ilişik fotoğraflar ve belgelerin düz aldığı serginin açılışı yapıldı. Başkanvekili Özdemir ve Vali Yardımcısı Sert Sezgin sergiyi gelişigüzel gezdi.

Share: