Atatürk’ün Antalya’ya Gelişinin 93. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 93’üncü yıl dönümü, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen törenle kutlandı.

AKM’de planlı törene; Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Büşra Özdemir, Ilbay Yardımcısı Dik Sezgin, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve yurttaşlar katıldı.

Törende mütekellim Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Büşra Özdemir, 93 yıl evvel Antalya halkının Ata’sını balaban bire bir coşkuyla karşıladığını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Bahtiyarlık ve gururla izah etmek isterim ki bugün bile Antalya’nın Cumhuriyet Altını sevdası ve Atatürk’e bağlılığı bir kasırga ve coşkuyla sürmektedir. İleri görüşlülüğü, kadınlara çocuklara, gençlere verdiği ayar, aynı arada ve sulh ortamında yaşamamızı sağlayan kurduğu laik, demokratik, hür Türkiye Cumhuriyeti yardımıyla bugün burada olmamızı sağlayıcı Mustafa Kemal Atatürk, yarınlarda üstelik yolumuzu aydınlatmaya bitmeme edecektir. ‘Hiç elbette Antalya dünyanın genişlik domuzuna yeridir’ sözüyle kentimizi onurlandıran Ata’mızın gösterdiği yolda yürümeye, vatanımız için yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ata’mızın devrim ve ilkelerini kendimize kanıt edinerek, bu uğurda var gücümüzle çalışacak ‘Biz alay malay güçlüyüz’ anlayışıyla dayanışmayı büyüterek zarfında bulunduğumuz bu zor günleri birlikte atlatacağız.”

Komutan Vekili Özdemir, İl Milli Yetişek Müdürlüğü eliyle planlı yarışmada resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerini bile sunma ederek başarılarının devamını diledi.

ATATÜRK SERGİSİ AÇILDI

Program sonunda Atatürk Kültür Sarayı Fuayesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi Tanıtım Dairesi Başkanlığı aracılığıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya ziyaretine ilgilendiren fotoğraflar ve belgelerin düz aldığı serginin açılışı yapıldı. Başkanvekili Özdemir ve Vali Yardımcısı Sert Sezgin sergiyi alay malay gezdi.

Share: