Ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı müzakere etti

Cumhurbaşkanı Tayin Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Ilçebay Zikrullah Erdoğan, görevine başlar başlamaz ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı müzakere etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine başlar başlamaz kaza merkezinde esnaf ve vatandaşlarla tıpkısı araya gelen Ilçebay Erdoğan, elan sonra martir kabirlerini ülfet etti. Ayağının tozuyla umum arasına müdahil ilçebay Erdoğan, vatandaşlardan tekmil not aldı.

Kaymakam Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ait mesajında, “Ülkemizin bildirme sunturlu ilçelerinden biri olan Halfeti’de göreve önceden, sizlere bakım ika fırsatına eş olmanın saygınlık ve mutluluğu içerisinde tüm Halfetili vatandaşlarımızı bağıntı ve nazikâne selamlıyorum. Görevimizi ödeme edeceğimiz süre içerisinde, vatandaş odaklı hizmet anlayışı gereği, kamu hizmetlerinin deli dolu, adaletli ve etkisiz ayrımsız şekilde vatandaşlarımıza sunu yalın kat ve çabuk benzeri şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım. Cemi mücahede arkadaşlarımla, domestik yöneticilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve ilçe basın mensubu arkadaşlarımız ile aynı ekip namına çapraz işbirliği ve eş güdüm anlayışı içerisinde, ilçemizin zenginlik seviyesinin yükseltilmesi ve daha yaşanır bire bir Halfeti üzere çalışmaların, önceliğimiz olacağını izhar etmek isterim. Bu önsezi ve düşüncelerle benden ilk fariza yapan meslektaşlarım ilkin gelmek amacıyla, bugüne kadar ilçemize hizmet eden, vazifeli veya fahri herkese teşekkürname kıymet, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime esenlik, sağlık ve bahtiyarlık dolu günler diler, iş arkadaşlarıma birlikte çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

1993 yılında Rize Güneysu’da dünyaya mevrut Ilçebay Erdoğan, ilk ve mutedil öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Siyasa Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Bire Bir yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı çerçevesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı. Üniversite öğrenimi boyunca muhtelif sivil sosyete kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Benzeri yıl süreyle Umum Bankası’nda fariza yaptıktan bilahare İçişleri Bakanlığı eliyle açılan ilçebay adaylığı sınavını kazarak, 2018’de mülki idare amirliği mesleğine başladı. Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde ilçebay vekili namına fariza yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını adına getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde araç eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Share: