Aydın’da asayiş birimleri, ballıdarı hırsızlığını alıkoymak amacıyla uygulama başlattı

Kültürlü Germencik ilçesinde asayiş birimleri incir bahçelerindeki hırsızlıkları köstek olmak üzere uygulama başlattı.

Germencik İlçe Kurnaz Komutanlığı binası önünde tıpkısı araya mevrut Güllabi Suç Araştırma Timi (JASAT), açıkgöz düzenlilik timleri ile gidiş geliş ve fenomen yeri timleri, kaymakamlık güvenlik müdürlüğü ekipleri, Efeler İlçe Jandarma Düzenlilik Komando timleri ile polis güçleri ve gidiş geliş ekiplerine İlçe Güllabi Komutanı Yüzbaşı Serkan Nacar, yapılacak uygulama üzerine bilgi verdi.

Bilgilendirmenin ardından ekipler, kaza genelindeki incir bahçelerinin bulunduğu bölgeler öncelikli oluşmak üzere, yollarda uygulamaya başladı.

Mursallı Mahallesi Muhtarı Büyük Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cılız incir sezonunun başlamasıyla alay malay arakçılık olaylarının yaşanmaya başladığını söyledi.

Düzenlilik birimlerinin hem vatandaşların duygusal ve dünyalık güvenliğinin korunması hem bile ballıdarı hırsızlığını köstek olmak üzere uygulama başlattıklarını tamlayan Çipo, şunları anlattı:

“Tanrı razı olsun kendilerinden istekte bulunduk, hırsızlık olaylarına alın aplikasyon yapmaları için. Mahallemizde ve arazilerimizde çok ağırbaşlı arakçılık oluyor. İncir ve motor hırsızlıklarını alıkoymak amacıyla jandarmamız, asayiş timlerimiz, polisimiz lazım bağlam alakayı gösteriyor. Hepsine çokça haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. İncir fiyatlarının faziletli olması hırsızlık olaylarını artırıyor. Düzenlilik birimlerimiz birlikte hırsızlıkların önüne geçebilmek üzere bu garip çalışma yapıyorlar. Bunun devamını bekliyoruz.”

Uygulamanın aralıksız devam edeceği öğrenildi.Share: