Aydın’da pazarların yer umu gören ürünü sulu zırtlak oldu

Aydınlık’de havaları soğumasıyla alay malay C vitamini deposu olan limona olan bent artarken, küresel 5-6 TL arası satılan limonun kilosu muamele tezgahlarında 10-15 TL ortada satışı sunuluyor.

Türkiye’nin genişlik hamam illerinin başında mevrut Ziyalı’dahi havaların soğumaya başlamasıyla alay malay vatandaşlar, C vitamini yönünden ensesi kalın olan meyvelere yöneldi. Pazara giderek sevimsiz algınlığı ve gribe karşı katıksız hal yolları arayan vatandaşlar, turunçgilleri tercih ederken, tezgahların flaş ürünü limon oldu.

Muğla’nın Ortaca ilçesinden Entelektüel’daki Acarlar Toptancı Hali’ne mevrut limonlar, Okumuş başta doğmak amacıyla değme yere gönderilirken, tezgahlarda yerini alan limon ise global 5-6 TL, pazar tezgahlarında ise 10-15 TL arasında satışı sunuluyor.

Havaların soğuması ile birlikte limon satışlarının dahi arttığını ifade fail toptancılardan Sait Tepedüzü; “Şita aylarında havaların soğumasıyla limonlar imdi satılıyor. Şuan limonun fiyatı birlikte gayet uygun. Itici algınlığına çokça gür gelen limonun faydası çoktur. Satışlarımız birlikte çokça şükür bereketli. Küresel kilosu 5-6 TL arası gidiyor. Limonlarımız Ortaca’dan geliyor ve Okumuş başta oluşmak amacıyla seçme adına gidiyor” dedi. – AYDIN

Share: