BAKAN ERSOY BEYOĞLU’NDA ‘FOTOMARATON’A KATILDI

EKIN ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında ‘fotomaraton’ etkinliğine katıldı.

Türkiye Hars Yolu Festivali bu yıl İstanbul, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır ve Konya’bile düzenleniyor. İstanbul’daki Beyoğlu Ekin Yolu Festivali saat 12.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde planlı ‘fotomaraton’ ile başladı. Etkinlikte, 2 bin 500 fotoğrafsever, AKM, Şişhane Meydanı ve Galataport’ta 6 saat boyunca fotoğraf çekecek. Etkinliğe katılan Ekin ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, fotomaratonun Taksim temasını açıklayarak, fotoğrafseverler ile Atatürk Kültür Sarayı önünde foto çekildi.

Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı konuşmada, “Ilkin İstanbul, Türkiye ve daha sonradan kül dünyaya yayılıyoruz. Güzel soluk tişörtlerinizi dahi giymişsiniz. Arılar kabilinden dağılacaksınız ve İnşallah İstanbul’üstelik bizim etkinliğimizde fark edemediğimiz, görüp dahi göremediğimiz, yönlerini fotoğraflayıp çabuk bire bir şekilde herkese ulaşmasını sağlayacaksınız. Bu sene Beyoğlu Firez Yolu Festivali haddinden fazla elan sefalı ve kombinasyon şekilde, herhangi bir sene düzeni oturarak devam ediyor. Çokça dahi iyicene bir mebde olduğu amacıyla, yavaş yavaş umum Türkiye’ye yayıyoruz. Bu yıl etkinlikler Çanakkale’de başladı, Konya’yla devam ettik. Demincek İstanbul Beyoğlu Kütür Yolu Festivali, Hükûmet Merkezi Firez Yolu Festivali ve Diyarbakır Kültür Yolu Festivali’yle ilkokul etkinliğe çıktı. İnşallah rastgele sene ilkokul site daha arttırma ederek, parçalanmamış Türkiye’ye aceleci aynı şekilde yayılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Etkinliğe katılan ışık sanatçısı Coşkun Aral üstelik bodur bire bir danışma yaparak, foto meraklılarına ilim ve dikkatin büyük olduğunu rapor ederek, ‘Kadrajınız bol olsun’ sözleriyle bindi verdi.Share: