Baldızını sokak ortasında öldüren meşkûk, “Psikolojim ongun değildi” diye kendini savundu

Baldızını sokak ortasında öldüren çirkin, “Psikolojim ferah değildi” diye niteleyerek kendini savundu

Baldızını öldüren kişi hakkında geçmiş duruşmada plan verildi

Geniş düzenlilik önlemlerinin alındığı duruşmaya mevkuf sanık çelik delme giydirilerek getirildi

Anne Yüksel Taşkıran:

“Şüphesiz kıydı, kızıma zahir 10 mermi sıktı”

ÇORUM – Çorum’bile metrukiyet aşamasında olduğu eşinin kız kardeşini öldüren şahsiyet, degaje düzenlilik önlemleri ortada getirildiği adliyede hakim karşısına çıkartıldı. Duruşmada defans eden maznun, “Olayın yaşandığı devir ego eşimle konuşurken Yol arabadan inerek bana tezyifkâr sözler söyledi. Gelişigüzel molekül bir anda oldu. Psikolojim bol değildi” diye niteleyerek savunma yaptı.

Fenomen, 31 Mayıs’ta Çorum’da meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Gayrı Fert Özkan (32), annesi Yüksel Taşkıran ve kız kardeşi Haz Taşkıran ile çocuğunu görmeye gitti. İddialara bakarak, Değişik Fert Özkan sokakta boşanma aşamasındaki eşi Emrah Ö. ile karşılaşarak tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Emrah Ö., boşanma aşamasındaki eşini çarpma etti. Ablasının eniştesi aracılığıyla çarpma edilmesi konusunda tepki gösteren Gidiş Taşkıran, annesinden KADES tarafından arkalama çağrısında bulunmasını istedi. Bu sırada Emrah Ö. yanı sıra bulunan tabanca ile baldızı Gidiş Taşkıran’a dokunaklı etmeye başladı. Omuz, boyun ve koluna çıkacak eden kurşunlarla kısık yaralanan Taşkıran., ambulansla Erol Olçok Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne bertaraf yapılan tamam müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İlk nöbet bilgili karşısına bundan sonra.

Olayın peşi sıra gözaltına alınan Emrah Ö., Çorum 2. Kısık Ukubet Mahkemesi’nde ilk defa bilgili karşısına bundan sonra. Duruşmaya mevkuf sanık Emrah Özkan, ve değme iki tarafın avukatları ve yakınları katıldı. Vakfedilmiş maznun, açık güvenlik önlemlerinin alındığı duruşmaya vakfedilmiş maznun polat yelek giydirilerek getirildi.

“Psikolojim dolgunca değildi”

Duruşmada defans fail Emrah Özkan, “Olayın yaşandığı çevrim ego eşimle konuşurken Yır arabadan inerek bana tezyifkâr sözler söyledi. Herhangi Bir molekül çabucak oldu. Psikolojim iyi değildi” diyerek bodur benzeri savunma yaptı.

“Kapılar kilitlenmiş olduğu amacıyla elem etmeye başladı”

Kız kardeşi gözlerinin önünde 10 kurşunla öldürülen Emrah Özkan’ın metrukiyet aşamasındaki eşi Özgecan Özkan, sanıkla 14 yıldır evli olduklarını belirterek, “Bu süreçte eşim bana psikolojik ve fiziki yerine hız uyguladı. Yuvamız yıkılmasın diye bilcümle ağızsız kaldım. Print günlerde ailem bana bindi olduğu üzere eşim onları bütün murat aldı. arada sırada beni ve ailemi tehdit ediyordu. Ağıza alınmayacak sözler söylüyordu. Kız kardeşimin düğünü olacaktı ve bütün, ‘o düğününüzü kanaya bulayacağım’ diyerek Yır’ye mesajlar atıyordu. Kardeşim üstelik, ‘ben sana ne yaptım, bunun benimle derdi hangi? Sorunun benimle değil, ablamla2 diyordu. Görüngü günü kızım pestil olduğu üzere 5 dakikada olsa eksiltmek istedim. Annem, ben ve kız kardeşim arabaya bindik onların evinin yakınında benzeri yerde durduk. Sonra kızım geldi. Onunla konuşurken Emrah’ın geldiğini görünce arabaya yöneldim. Emrah önüme atladı ve ‘sen benim neler yapacağımı bilmiyor musun’ diyerek tabancayla kafama vurmaya başladı. Sonradan kafama silah dayayıp otobüs durağında sıkıştırdı. Benim sopa yediğimi gören kardeşim Ezgi arabadan inerek ‘ne yapıyorsun ya’ diye niteleyerek bağırdı. Kardeşim eksantrik tek molekül söylemeden araca destek. O tam Emrah koşarak aracın yanına gitti. Aracın kapısını açmaya çalıştı. Kapılar kilitlenmiş olduğu için incitici etmeye başladı. Ben aracın içerisine bindim. Kardeşime ‘bacım uzlaştırıcı çalıştır, gidelim’ dedim. Ego Haz’ye tıpkı şey olmadığını düşünürken o bana ayrımsız şeyler oluyor deyip başı dizime düştü” diye niteleyerek konuştu.

“Bana de keder söylemek istedi”

Gidiş Taşkıran’ın annesi Yüksel Taşkıran ise olay anını anlatarak “Kızım Özgecan araçtan inerek torunumun yanına gitti. Onlar dışarıda görüşürken, Emrah Özkan yanlarına gelerek kızımı dövmeye, sövme ve hakaretler etmeye başladı. Ablasının darp edildiğini gören Üzüntü, arabadan inerek ‘ne yapıyorsun sen ya’ diye niteleyerek bağırdı. Kızım Emrah Özkan’ın elinde silahla konusunda geldiğini görünce anında arabaya binerek kapıları kilitledi. Emrah, elindeki tabancayla arka arkaya keder etmeye başladı. Bana da biberli söylemek istedi, ancak tabancada mermi kalmadığı amacıyla bana benzeri madde yapamadı. Ben açkı içerisine Ezgiye engelleme etmeye çalışırken bu arada kızım Farklı aracın yanına geldi. Onu aracın arkasına çekerek gene dövmeye başladı. Kızım yediği dayaktan sonradan başı öyle dönmüş olmalı ki vurulan kardeşine ‘Tarz, arabayı çalıştır gidelim’ dedi. Kızım Gidiş bigünah yere öldürüldü. Ona ‘abi’ diyordu. Kızımın tek suçu kardeşinin arkasında durmaktı. Emrah, kızım Nağme’yi öldürmekle zılgıt ediyordu. Ezgiyi gelinlikle tabuta koyacağını söylüyordu” şeklinde konuştu.

Ölen kadının nişanlısı duruşmaya katıldı

Nağme Taşkıran’ın evlilik tedarik yaptığı nişanlısı Cemal Zavar ise duruşmaya Isparta’dan SEGBİS sistemi ile katıldı. Görüngü günü Isparta’üstelik olduğunu tamlayan Zavar, “Nağme ile nişanlandıktan sonradan beni sonsuz arayarak ve kanı atarak eşime iftiralar atıyordu. Eşim hakkında çirkin ithamlarda bulunuyordu. Bunlara inanmıyordum. Hassaten ‘Melodi’yi tabuta sokacağım diyerek’ yıldırma ettiği üzere polise gidip şikayetçi olduk. Ben de zanlıya ocak sorunlarına eşimi eklenmiş, aynı mesele varsa özlük eşinle çözersin dedi” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda tanığın dinlendiği davada cani zanlısı Emrah Özkan’ın yakınları ise suçlamaların hiç birisinin akilane olmadığını, oğullarına yapılan dokunaklı hakaretlerden hava cinayetin işlendiğini savundu. 8 saat süren duruşmanın böylecene Cumhuriyet Altını savcısı mütalaasını okudu. Mütaalada sanığın ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezası ile cezalandırılması rica edildi. Mahkeme 18 Teşrinievvel tarihine ertelendi.

“İnşallah adalet yerini bulacak”

Duruşma sonrası gazetecilere izah işleyen öldürülen Yol Taşkıran Zavar’ın avukatı Semra Akyüz, “İnşallah hak yerini bulacak. Bilinmelidir kim gelişigüzel karı cinayeti kadınların gönül hakkına ve incitici muameleye uğramama hakkına yapılan benzeri saldırıdır. Avrat cinayetlerinde sayılar aynı sayıdan artma çalınan hayatları anlatım etmektedir. Kadına cebin çaba ve karı cinayetlerini lanetliyor ve sosyal cinslik eşitliğini sağlanması, kadına müteveccih güç ve karı cinayetlerine serencam verilmesi üzere sonuna kadar uğraş edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

“Tarz gibiler amacıyla adalet istiyorum”

Tarz Taşkıran Zavar’ın annesi Yüksel Taşkıran ise, “Ben Tarz amacıyla hak istiyorum. Nağme gibiler amacıyla doğruluk istiyorum. Adalete güveniyorum, sonuna büyüklüğünde kızımın arkasındayım. Terane gibi kadınlar öldürülmesin bigünah yere, Ezgim elkızı olup gidecekti, tığ deminden onun yanına gidecektik, demin mahkemelere geliyoruz. Suçu neydi birlikte vurdu benim yavrumu. Şüphesiz buna kıydı zahir, 10 kurşunu sıktın, bunu şüphesiz yaptın” diye konuştu.

“Beni öldürseydi, hastalık kız kardeşime kıydı”

Nağme Taşkıran’ın kız kardeşi Özgecan Özkan ise, “Beni öldürseydi, benden ayrılmak istiyordu. Hastalık kız kardeşimi uğur aldı? Çünkü bu senin aklın değil kız kardeşinin aklı dedi. Illet beni öldürmedi üstelik kız kardeşimi öldürdü, 14 senedir onun seçme işkencesine seçme küfrüne değme hakaretine ağızsız kalmam bu bunun aklı değil” şeklinde konuştu.

Share: