Balıkesir ve Bandırma Onyedi Eylül üniversitelerinin öğrencileri üzere hazırlıklar tamamlandı

Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde 26 Ilkgüz’de başlayacak yeni yetişek tedris yılı için hazırlıkların tamamlandığı duyuruldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya bakarak, üniversitelerle Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü başta atılmak için ait kuruluşların kullanılmamış eğitim bilimi öğretim yılı için yürütülen planlamalar tamamlandı.

Öğrencilerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için önlemlerin alındığının bildirilen açıklamada, yurtların kapasitelerinin yüzde 30 arttırıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, öğrencilerin emin ve sağlıklı koşullarda tahsil görmeleri amacıyla hesaplı çalışmaları yakından izlem ettiğini aktardı.

Şıldak, “Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde öğrenim görecek hep öğrencilerimize ‘İlimize körpe geldiniz’ diyor, faik başarılar diliyor, her iki üniversitemizin terbiye kadrosuna de metin ve kudretli tıpkısı eğitim bilimi yılı arzu ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Share: