BALIKESİR YENİKAPI’DA İSTANBULLULARA TANITILIYOR

İSTANBUL’birlikte planlı “50 Peynirli Kent Balıkesir Tanıtım Günleri’nde şehrin kültürü, dernekevi lezzetleri tanıtılacak.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda planlı “50 Peynirli Site Balıkesir Lansman Günleri’nde kurulan çadırlarda ilkin peynir ve zeytin çeşitleri oluşmak için Balıkesir’e özgü Ayvalık ve Susurluk tostları, sucuk, kokoreç, höşmerim kadar bir nice yiyecek tanıtılıyor. Yöresel yemeklerin birlikte gene Balıkesir’e ait dernekevi giysiler ve ahali sanatları da tanıtım günlerinde sergileniyor.

Etkinlik alanında açıklamalarda mevcut Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi. Yılmayan,” Balıkesir yerine İstanbul Yenikapı’dayız. Burada Balıkesirliler buluşuyor. Balıkesir’i tefrik etmek isteyen cemi İstanbullulara Balıkesir’i ayaklarına getirdik. Herkesi stantlarımıza bekliyoruz. ” diye konuştu.

Tanıtım günlerine mevrut Safiye Budak Erzincanlı olduğunu söyleyerek, ” Haddinden Fazla domuzuna buldum seçkin öz halis muhlis. Misafirperverlikleri çokça güzelce. Dikkatimi calip şeyler oldu alacağım” dedi.   Dinleti, eylem ve etkinliklerin yapılacağı lansman günleri, 18 Eylül’e kadar sürecek.

– İstanbul

Share: