BALIKESİR YENİKAPI’DA İSTANBULLULARA TANITILIYOR

İSTANBUL’birlikte düzenlenen “50 Peynirli Site Balıkesir Tanıtım Günleri’nde şehrin kültürü, dernekevi lezzetleri tanıtılıyor.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda planlı “50 Peynirli Kent Balıkesir Tanıtım Günleri’nde kurulan çadırlarda ilkin peynir ve zeytin çeşitleri girmek amacıyla Balıkesir’e katışıksız Ayvalık ve Susurluk tostları, sucuk, kokoreç, höşmerim gibi birçok araç tanıtılıyor. Lokal yemeklerin beraberinde esasen Balıkesir’e ilgilendiren yerel giyim kuşam ve ahali sanatları birlikte lansman günlerinde sergileniyor.

Aktiflik alanında açıklamalarda kâin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ziyaretçilerin ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi. Yılmaz,” Balıkesir adına İstanbul Yenikapı’dayız. Burada Balıkesirliler buluşuyor. Balıkesir’i karakterize etmek talip cümle İstanbullulara Balıkesir’i ayaklarına getirdik. Herkesi stantlarımıza bekliyoruz. ” diye niteleyerek konuştu.

Lansman günlerine mevrut Safiye Budak Erzincanlı olduğunu söyleyerek, ” Çokça fena hâlde buldum temas şey kâmil. Misafirperverlikleri haddinden fazla iyice. Dikkatimi çeken şeyler oldu alacağım” dedi. Dinleti, gösteri ve etkinliklerin yapılacağı tanıtım günleri, 18 Eylül’e kadar sürecek.Share: