Balıkesir’de Mahalle Ligi Turnuvası başladı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı; ayak topu, basket ve voleybol branşlarını havi Mahalle Ligi Turnuvası’nın açım vuruşunu Komutan Yücel Yılmaz yaptı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından, enerjilerini sokağa bırakan kollar doldurmak üzere 20 kaza ve rustik mahallelerdeki cümle katılımcılar ile zinde takımların alt yapılarını tesis etmek için kurulan Mahalle Ligi Turnuvası zaman Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan’ın santra vuruşu ile Karesi Otopark Spor Dip Tesisleri’nde başladı.

Mahalle Ligi Turnuvası açılış maçı öncesinde gençlere ve konuklara hitap eden Başkan Yılmaz, “8 yıldır devam eden Mahalle Ligi projesini tecrübelerimizi bile kullanarak geliştirmeye bitmeme ediyoruz. Bu yıl bin 113 mahalledeki takımları sahaya davet ettik. Çocuklar debi ettikçe bedenleri birlikte beyinleri birlikte gelişmeye bitmeme porte. Gençlerimiz ile alay malay Balıkesir tıpkısı spor şehri haline dönüşüyor. Bazısı bu işi çığır olarak birtakımı üstelik hobinin ötesinde hisse senedi yerine bizi Türkiye’da ve dünyada entrika edecek. Çocuklarımız bu proje sayesinde hem takım oyuncusu hem da kadro namına akım etmeyi öğrenecek. Ilkin projemizi tek branş ile yürütüyorduk şimdi voleybolcular ve basketbolcular üstelik aramızda inşallah körpe evire çevire ayrımsız zaman tamam. Kazasız belasız sonuca gideriz. Böke takımımıza üstelik şaşırtı ödülümüz olacak” dedi.

Mahalle Ligi Turnuvası’nın küşat maçına; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan, SELIM Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Adamcıl, AK Öğür Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan, Altıeylül Şehremini Hasan Cebbar, Savaştepe Belediye Reisi Turhan Şimşek, Balıkesirspor Kulüp Başkanı Nedim Ömer, Balıkesir Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Idmansız Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Dayanıklı Mengüç, sedir üyeleri ve sporcular katıldı. – BALIKESİR

Share: