Balıkesir’de özürlü kadını darbedip altınlarını gasbeden 3 sanığa dam cezası

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde mânialı tıpkısı kadının evine zorla girilerek darbedilmesi ve altınlarının gasbedilmesiyle ilişik yargılanan 3 maznun, mahbes cezasına çarptırıldı.

Bandırma Bati Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya mevkuf sanıklar Fırat E. (20), Azad T. (21) ve Fadime A. (19), cezaevinden Ses ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Taraf avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Savunmalarını eden sanıklardan Fırat E. ve Azad T, görüngü sırasında alkollü olduklarını öne sürerek, pişmanlık duyduklarını tabir etti.

Mahkeme heyeti, Fırat E. ve Azad T’ye “çapul ve kalifiye yaralama” suçlarından 16’şar yıl 7’şer ay 15’er zaman, Fadime A’ya ise “kalifiye hırsızlık ve basamak dokunulmazlığını ihlal” suçlarından 12 sene cezaevi cezası verdi.

İşitme ve konuşma sakat Münire Şengül’ün (69) Bandırma Ayyıldız Mahallesi’ndeki evine 24 Mayıs 2021’de giren şüpheliler kadını boğazına iplik geçirerek darbetmiş, üzerindeki iki bileziğini, yüzüğünü ve küpesini cebren almıştı. Olayın ardından iş başlatan polis güçleri ekiplerince Yalova’da gözaltına alınan zanlılar, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: