Balıkesir’de polisten 542 personel ile ‘Huzur’ operasyonu

Balıkesir’da polis ekipleri 217 takım, 542 personelin katılımı ile mülk genelinde ‘Huzur’ operasyonu düzenledi. Uygulama esnasında türlü suçlardan aranan 8 isim gözaltına alındı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce, genel güvenliği ve asayişi hatırlamak, suçların önlenmesi, şüpheliler ile aranan şahısların yakalanması ve cürüm unsurlarının ele geçirilmesi üzere diyar genelinde 217 kol, 542 personelin katılımı ile devir içerisinde heterojen saatlerde yapılan düzenlilik ve trafik uygulaması neticesinde; 3 bin 742 şahsiyet sorgulanmış, türlü suçlardan aranan 8 özlük yakalanarak gözaltına alındı.

Uygulama esnasında ekipler yaptıkları aramalarda 6 nüsha ruhsatsız tabanca, 24 skor fişek, 3 adet ruhsatsız tüfek ve 97 nüsha hartuç ele geçilirken, 9 özlük hakkında gerekli işlemler yapılmış, 14.46 gram metamfetamin ve 756 sayı sentetik ecza hapı ele geçirilerek, 2 isim için adli muamele yapıldı.

752 alkollü ve alkolsüz umuma açıkça düz ve işyerleri denetlenirken, 4 işyerine kapalı alanda esrar mamullerinin tüketilmesine müsaade ödeme ve mevzuat hükümlerine çap faaliyette bulunma suçlarından idari muamelat yapıldı.

Trafik denetimlerinde birlikte 706 miftah denetlenirken, 98 kurgu sürücüsüne türlü suçlardan 66 bin 559 TL yönetimsel para cezası uygulanıp, 15 şalter trafikten men edildi. – BALIKESİR

Share: