BATMAN’DA ESMER YOLUNA SAKIT YELKEN KANATTA ÖLEN EMEKLİ ÇERI MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

BATMAN’ın Gercüş ilçesinde yağız yoluna sakıt yelken (çatal ağız) kanatta hayatını kaybeden zor Albeni Astsubay Başçavuş Yüksek Özkan’ın (48) cenazesi Muğla’nın Milas ilçesinde toprağa verildi.

Ayrancı Tepesi’nden 3 Eylül’de öğle vakti saatlerinde havalanan yelkenli kanattaki Hava Başçavuş Sakıncasız Sürücü ile emekli Gelgel Başçavuş Yüksek Özkan, kendilerini cep telefonu ile çeken kişiye çarptıktan sonra karaca için düştü. İhbar üstüne bölgeye sevk edilen esenlik ekiplerince hastaneye kaldırılan çetin gaileli Güdücü ile Özkan, burada hayatını kaybetti. Biri zor 2 er için Batman 14’üncü İnsansız Tayyare Sistemleri Üs Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törenin ardından Tehlikesiz Çoban’ın cenazesi, memleketi İzmir’e, Mehabetli Özkan’ın cenazesi ise Muğla’nın Milas ilçesine gönderildi.

MİLAS’TA TOPRAĞA VERİLDİ

Kazada yaşamını yitiren Yüksek Özkan’ın cenazesi zaman sabahleyin saatlerinde Gümüşlük Mahallesi’nde meydan düz cet evine getirildi. Henüz bilahare ise Menteş Mahallesi’nde kâin mahalle mezarlığında kılınan cenaze namazının arkası sıra toprağa verildi. Cenaze törenine Milas Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Fatih Aydın, Milas Belediye Reisi Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Halil Bahtiyar, sivil dernek temsilcileri, muhtarlar, mahalle sakinleri ve Özkan’ın familya yakınları katıldı.

Share: