Batman’da huzura mülaki Sason Kanyonu’nda doğa yürüyüşü

Batman’daki Sason Kanyonu kavuştuğu huzurla doğaseverleri ağırlıyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği ve Diyarbakır Natür Sporları Kulübü’nün (DİDOSK) organizesiyle benzeri araya gelen dağcılar ve bölge illerindeki değişik meslek gruplarından 105 doğasever Sason ilçesindeki kanyonda 6 saat süren üslup gerçekleştirdi.

DİDOSK Yönetim Kurulu üyesi Eray Karahan, AA muhabirine, gidiş yaptıkları parkurun bölgenin genişlik pir kanyonlarından biri olduğunu belirterek, bu alanın turizme kazandırılmasını beklediklerini söyledi.

Keyifli ve sunturlu tıpkı yol gerçekleştirdiklerini ifade fail Karahan, Sason Kaymakamı Kasıt Mete’ye misafirperverliği üzere teşekkür ettiklerini belirtti.

Türkiye Dağcılık Federasyonu ve DİDOSK Yönetim Kurulu üyesi Yeliz Çuban dahi kanyonu çok beğendiklerini bakir tıpkısı parkurda yürüyüş yapmaktan mutluluk duyduklarını tabir etti.

DİDOSK Umumi Heyet üyesi Alperen Atmaca ise kanyonda yürürken bazı doğaseverlerin zorlandığını anlatarak, ongun tıpkısı motivasyonla bitmeme ederek yürüyüşü tamamladıklarını aktardı.

Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Adnan Koz, doğada sportif amaçlı üslup fethetmek isteyenlere bu kanyonu önerdiğini belirterek, kamu doğaseverleri bu kanyona davet ettiğini söyledi.

Doğasever Yüce Demir bile bu yürüyüşle Batman’daki saklı doğal benzeri güzelliği henüz görme fırsatı bulduklarını dile getirerek, “Herkesi buraları keşfetmeye bekliyoruz. İnsanların doğayı korumaları ve gelecek nesillere aktarmaları gerektiğini düşünüyorum.” dedi.Share: