Bayburt haberi! Bayburt’ta akva yağış ve fırtına uyarısı

Bayburt’ta sağlam yağış ve fırtına uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt amacıyla kuvvetli yağmur ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Kesim Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere göre, Bayburt genelinde havanın modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, yerli gelmek üzere boğanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Albeni sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle güneyli yönlerden belli belirsiz arada bir itidalli kuvvette, güdük kesiksiz fırtına (40-70 vadi meydan 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve gücük sürekli fırtına (40-70 vadi kayran 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, yapı uçması, ağaç devrilmesi kabil olumsuzluklara alın titiz ve müdebbir olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Meteoroloji Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve mağrip kesimleri amacıyla kuvvetli boğanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevreleri için fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün şeb saatlerinden itibaren yarın akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve günindi kesimlerinde yerli namına sağlam boğanak ve asuman gürültülü boğanak bekleniyor.

Share: