Bayburt Üniversitesi madalyalı şampiyonalar listesine 5. İslami El Birliği Oyunlarını dahi yazdı

Konya’de devam eden 5. İslami El Birliği Oyunlarında yarışan Bayburt Üniversitesi öğrencileri Necla Delice Bocce Role Derece Disiplininde Kızıl Madalya; Bahir Dağdelen Taekwondo 54 KG kategorisinde Gümüş Madalya ve Sevinç Delicesine Bocce Altın Dideban Disiplininde Bronz Madalya kazandı.

Birçok arsıulusal ve ulusal şampiyonada Türkiye’yi ve Bayburt Üniversitesini başarıyla baziçe ederek madalyalar toplayan sporcular, 5. İslami Tesanüt Oyunlarını üstelik gereksiz geçmeyerek ‘Şampiyonların Üniversitesi’ ekolünü bire bir öğün henüz tam dünyaya duyurdu. Bayburt Üniversitesinde erdemli lisans eğitimlerini başarıyla sürdüren milli sporcular, İslam Coğrafyasını yaklaştırmak üzere sportif köprüler kurmayı amaçlayan düşündürücü şampiyonada, 56 ülkeden 3000’in üstünde sporcunun kuma olduğu ve milyonların şahitlik ettiği Oyunlar tarihine isimlerini gururla yazdırdılar. Bayburt Üniversitesi, sporcularının Bocce’de bire bir değerli ve benzeri bronz, Taekwondo’üstelik ise bir sim almak amacıyla toplamda üç madalya kazandığı Oyunlarda arz kudretli üniversiteler ortada yer aldı.

Bayburt Üniversitesi ekolünün ‘Şampiyonlar’ ekolü olduğuna özen calip sporcular, milli temaşa ruhunun rekabet ve dayanışmayı benzeri arada yaşatan tıpkısı sakil olduğunu vurguladılar. Şampiyonada yer oylumlu muvaffakiyet hissinin kendilerini yapmak olduğunu söyleyen böke sporculardan Necla Delimsirek, “Bize güvenen ve tedbir sürecinin değme aşamasında başarıya giden yolu temas etmek erişmek işleyen üniversitemiz, sabah akşam sınırlarımızı aşmayı öğretti” dedi. Oyunların Türkiye’nin aile sahipliğinde gerçekleşmesinin önemi üzerinde duran Deniz Dağdelen, “Şampiyonada anlamlı aynı kavramın bizleri bire bir araya getirmesi, kazandığım madalyayı henüz özel kıldı. Emeği geçenlere teşekkürname ediyorum” ifadesini kullandı. Neşe Delice ise “Hocamız, Rektörümüz ve Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e bize olan desteği ve fideist için teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Rektör Türkmen, öğrencilerinin başarısıyla çalım duyduğunu rapor etti. Rektör Türkmen tebrik kartı konuşmasında, “Faaliyet, başarıya endeksli aynı kavram olmasa de amacına ulaşmış temas karşı terinin sporun tarihine atık benzeri imza olduğuna inanıyoruz. Birçok kere Bocce’nin ve Taekwondo’nun esas yurdu aziz ülkelerin sporcularını da geride bırakan sporcularımız, düzentileme, eğitim bilimi ve akide kavramlarının masraf olduğu benzeri başarıya sonuç parçayı eklediler. Bizim üzere muvaffakiyet, gerçekleşme anından öncesinde, geçmiş adımda başlayan ve sonsuz bitmeme fail tıpkı öğrenme sürecidir. Bunu tedarik etmek ve ülkemize madalyalar vermek mesabe biçilemez aynı ruh. Zer öğrencilerim Necla Mecnunca’i, Bahir Dağdelen’i ve Bayram Delicesine’i, oyun ettiğim tam kurumsal paydaşlarım ve milletim adına gururla tebrik ediyorum” ifadelerine kayran verdi. – BAYBURT

Share: