Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te gündemi değerlendirdi Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Temiz Çebi, Beşiktaş’ın bu sene temas zamanki üzere şampiyonluğa oynayacağını belirterek, “Ayrımsız, bu yıl bu bando şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki kol heybetli. Dört, yabancı sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor.” dedi.

Çebi, Zeybek Demir Polat AŞ’nin sakat umumi müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze merasimi üzere geldiği Karabük’te gazetecilerin sorunlarını yanıtladı.

Rastgele sezon olduğu üzere bu sezonda da şampiyonluğa oynayacaklarını vurgulayan Çebi, “Şampiyonluğa oynadığımızın işaretlerini takımın performansında görüyoruz. Hocamdan çokça memnunun. Gelişigüzel spor adamı eleştirilebilir, bu işin doğasında var zira insanoğlunun genişlik iyi bildiği husus ayak topu, dizge futboldan çokça gür anlıyor.” diye niteleyerek konuştu.

“Bedeli kilolu peki, burası Beşiktaş”

Yapılan eleştirilere dikkati çeken Çebi, şöyle devam etti:

“Bir, bu sene bu mızıka şampiyonluğa oynayacak. İki, bunu bu hocayla yapacak. Üç, elimizdeki takım muhteşem. Dört, ecnebi sayısında bu büyüklüğünde ısrar olmamalıydı, rekabeti öldürüyor. Bildirme önemlisi ‘Bu hakemler lütfen gitsin namına yenileri gelsin.’ derken ego genç arkadaşları kastettim. Ben bozuk hakemleri sanki böyle kötülüyormuşum kabilinden algılanıyor, böyle bire bir molekül namevcut. 30 yaşındaki aynı futbolcuyu gönderip bir topluluk gençleşmeye çalışırken neden TFF gençleşme hareketlerini başlatıp de genç çocuklara saha vermiyor. Ben bunun tartışılmasını açtım amma maalesef hakemler bizim üzerimizde halen tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli korkulu tamam, burası Beşiktaş, ben değilim elden. Kayırıcı benzeri topluluk, üzülürse haddinden fazla üzer.”

Tendürüst oyuncuların transferlerinin sorulması üstüne üstelik Çebi, tüvana Türk aktör transferlerin Türk futbolunun beraberinde Beşiktaş’a dahi ulama vermesi üzere yapıldığını aktardı.

“Necip’in koşmadığı hararet yeri yoktu Beşiktaş’ta”

“Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz.” diyen Çebi, şunları kaydetti:

“Altyapıdan gelen Berkay, seçkin ne kadar Başakşehir maçında yenildiysek da ona ne kadar saha verdiğimizi hep gördü. Artı, önlerinde Necip ağabeyleri var. Soylu’e taraftarlarımız arada bir küsüyor kızıyor ama az buçuk kusurlu oluyor. Necip’in koşmadığı ateş yeri yoktu Beşiktaş’ta. Dolayısıyla bu dünya rastgele antlaşma üzere altyapısından gelen Soylu Uysal’a utanmak ve merbutiyet yayımlamak zorunda. Bunu birlikte umarım imdi yapacaklardır.”

Çebi, futbolcuların hiçbirisinin üzülmesini akseptans etmediğini belirterek, “Kimsenin, özellikle altyapıdan gelmiş, gelişigüzel cuşuhuruş hesabına itfaiye eri gibi koşmuş Necip’e bahis söylenmesini katiyen akseptans etmiyorum. Soylu halen bizdedir ve bizde olmaya da devam edecektir. Keşki hep altyapıdan gelen çocuklarımız Soylu kadar kulüplerine ilişkin, ilişkinlik duygusu içerisinde olsun. Soylu’in yaptığını yapamayan çok futbolcumuz oldu maalesef altyapıdan mevrut.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: