Bilim-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Alın İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Amme Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) sınırlanmış Haber-Sen, El ve Makara Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle ferda Ankara’ya gidiş başlatacak. Tıpkısı takım İstanbul’dan, değişik ekip ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’dahi müteharrik Marifet-Sen üyelerine yönelik cımbar ve bastırık iddiaları dolayısıyla sendika, ferda Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki üslup, PTT Sirkeci Şubesi önünden basın açıklamasıyla başlayacak. Üslup, henüz sonra Kadıköy’deki PTT binası uğrunda da yapılacak açıklamanın arkası sıra, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’da yapılacak açıklamalarla bitmeme edecek.

Batman’da basın açıklamasıyla başlayacak reviş ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki matbuat açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde bile Mersin’birlikte ve Adana’da açıklama yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da kuma basın açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Genel Müdürlüğü önünde cuma namazı günü yapılacak basın açıklamasıyla sonlandırılacak yol öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Becerikli ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: