Bisikletçiler Kapadokya’da Başladı Erciyes’te Bitirdi

Erciyes Uluslararası Yol Bisiklet Yarışları Grand Prix Kapadokya etabı ile tamamlandı. 147 kilometre uzunluğundaki parkur sporcuların metanetli mücadelesine fon oldu.

Dünyanın dört bir yanından gelen hevesli velespit sporcuları Kayseri Erciyes’te planlı uluslararası posta derrace yarışlarında puanları hanesine kaydettirmek amacıyla arak döktü. Arsıulusal Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Derrace Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Uluslararası Erciyes Posta Bisiklet Yarışları’nın dördüncü gününde Grand Prix Kapadokya etabı gerçekleşti. Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde başlayan GP Kapadokya etabının startını Ürgüp Şehremini Mehmet Aktürk ve Kayseri Erciyes A.Ş Yan. Kur. Bşk. Dr. Hedef Cahid Cıngı verdi. Bisikletçiler 147 kilometre uzunluğundaki parkurda Kapadokya, Soğanlı, Hükümdar Sazlığı, Yahyalı, Develi, Yeşilhisar bölgelerinden geçerek, tarihi ve natürel güzellikler içerisinde ayaklık çevirdi. Sporcular stabil yokuşları aşarak Erciyes Kayak Merkezi 2 bin 200 metrede kâin finish noktasına ulaştı. Bu etapta Türkiye apayrı almak için Amerika, Malezya, Kuveyt, Cezayir, Özbekistan, Kazakistan ve Cenup Afrika’dan mevrut aç velespit takımları yarıştı. Müsabakalar böylecene Kazakistan’ın Almaty Cycling Bisiklet Takımı’ndan Anton Kuzmin bir numara, Güney Afrika’nın Protouch Çiftteker Takımı’ndan Site Main ikinci ve Malezya’nın Terengganu Polygon Cycling Derrace Takımı’ndan Anatolii Budiak üçüncü oldu. Bildirme zihayat sportmen ödülünü birlikte Kazakistan’ın Almaty Cycling Bisiklet Takımı’ndan Nurzhan Khatpin elde etti.

Derece elde fail sporculara madalya ve kupaları Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Uğur Cahid Cıngı aracılığıyla arz edildi. – KAYSERİ

Share: