Bisikletçiler Kapadokya’da Başladı Erciyes’te Bitirdi

– Bisikletçiler Kapadokya’da Başladı Erciyes’te Bitirdi

KAYSERİ – Erciyes Arsıulusal Posta Velespit Yarışları Grand Prix Kapadokya etabı ile tamamlandı. 147 kilometre uzunluğundaki parkur sporcuların mukavim mücadelesine sahne oldu.

Dünyanın dört bir yanından mevrut heveskâr çiftteker sporcuları Kayseri Erciyes’te düzenlenen uluslararası kere çiftteker yarışlarında puanları hanesine kaydettirmek için çalma döktü. Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Velespit Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletkâr İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Uluslararası Erciyes Nöbet Bisiklet Yarışları’nın dördüncü gününde Grand Prix Kapadokya etabı gerçekleşti. Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde başlayan GP Kapadokya etabının startını Ürgüp Şehremini Mehmet Aktürk ve Kayseri Erciyes A.Ş Alnaç. Kur. Bşk. Dr. Meram Cahid Cıngı verdi. Bisikletçiler 147 kilometre uzunluğundaki parkurda Kapadokya, Soğanlı, Padişah Sazlığı, Yahyalı, Develi, Yeşilhisar bölgelerinden geçerek, tarihi ve natürel güzellikler içerisinde kaide çevirdi. Sporcular takatli yokuşları aşarak Erciyes Kayak Merkezi 2 bin 200 metrede kâin finish noktasına ulaştı. Bu etapta Türkiye apayrı almak üzere Amerika, Malezya, Kuveyt, Cezayir, Özbekistan, Kazakistan ve Cenup Afrika’dan gelen istekli çiftteker takımları yarıştı. Müsabakalar böylelikle Kazakistan’ın Almaty Cycling Derrace Takımı’ndan Anton Kuzmin birinci, Cenup Afrika’nın Protouch Velespit Takımı’ndan Şehir Eşkenar Dörtgen ikinci ve Malezya’nın Terengganu Polygon Cycling Velespit Takımı’ndan Anatolii Budiak üçüncü oldu. Sunu tüvana sportmen ödülünü üstelik Kazakistan’ın Almaty Cycling Bisiklet Takımı’ndan Nurzhan Khatpin elde etti.

Derece elde eden sporculara madalya ve kupaları Kayseri Erciyes A.Ş. Umumi Heyet Başkanı Dr. Erek Cahid Cıngı eliyle sunma edildi.

Share: