Boccede Merveli milli bando Avrupa şampiyonu

İspanya’nın Mallorca şehrinde planlı Avrupa Çoluk Çocuk (Avrat) Bocce Petank Şampiyonasında Gailesiz Kızlarımız Avrupa Şampiyonu oldu. Ülke tarihinde ilk defa Kızlarda Avrupa Şampiyonluğuna uzanan Millilerin takım kaptanı Denizlili sportmen Merve Karakaya ve Milli Takımın Antrenörü Bülent Sevinç, Denizli’nin gururu oldu.

06-09 Ekim 2022 tarihlerinde İspanya’nın Palma birlikte Mallorca kentinde düzenlenen Avrupa Ümitler ve Çoluk Çocuk (Eş-Ayvaz) Bocce Petank Şampiyonasında 20 ülke takımı yarıştı. Rabia Fer Uzunay, Büşranur Mufassal, Ilgi Şahin ve Merve Karakaya’dan oluşan milli takım kadro maçlarının peşi sıra sonuç sekize kalma başarısı gösterdi. Nısıf finalde Şampiyonanın favorisi Fransa ile karşılaşan Milliler, 8-2 geriden gelip karşılaşmayı 13-11 kazanarak finale daha çok. Şakak Fransa’yı devre dışı bırakan Genç Millilerin rakibi finalde İngiltere oldu.

Şampiyonluk maçında İngiltere ile karşısında katlanılamaz aynı özgüven ve hırsla sahaya sâdır Zinde Milli Takım, bu maçı üstelik 13-8 kazanarak değerli madalyanın sahibi oldu. Kazanılan Avrupa Şampiynoluğu, mutluluk tarihinde kadınlarda ilk defa Bocce Petank branşında arsıulusal bire bir başarı namına tarihe geçti.

Avrupa şampiyonu milli takımının Denizlili antrenörü Bülent Bayram, şampiyonluğun geliş hikayesini paylaştı. Geçtiğimiz sene Milli Mızıka ustalık kadrosuna nida edilen Antrenör Şenlik, şampiyonaya haddinden fazla gür hazırlandıklarını, bando namına hırsla ve inançla motive yerine İspanya’ya gittiklerini söyledi. İddialı ve sağlam rakiplere rağmen oyuncularının Ay peyda formayı taşımanın sorumluluğuyla ülkemize Avrupa Şampiyonluğu kazandırdığını tamlayan Şenlik, İstiklal Marşını okutmanın ve Türk Bayrağını dalgalandırmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Bocce Milli Takımının Denizlili kaptanı Merve Karakaya, 5 sene önceki tanıştığı Bocce branşıyla uluslararası başarıda pay sahibi oldu. Pamukkale Belediyespor Kulübü sporcusu olan 16 yaşında ki Merve, Babadağ’ın Mollaahmetler Mahallesinden çıkıp ayyıldızlı formayı giyerek ve üzerine Avrupa Şampiyonluğu unvanı ile kat sayı tıpkısı başarıya imza attı.

Millilerin mızıka kaptanı Merve Karakaya ve Milli Mızıka Antrenörü Bülent Sevinç, Çardak Havaalanında ve Molla Ahmetler Mahallesinde yakınları ve okul arkadaşları yoluyla çiçeklerle karşılandı.

Bocce’birlikte Tüvana Milli Takımın Avrupa Şampiyonluğu sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, sporcuları ve Milli Takım Antrenörlerini kutladı. Denizlili Milli Sportmen Merve Karakaya ve Antrenör Bülent Sevinç’e yaşattıkları çalım için teşekkürname eden İlman, ülkemize kazandırılan bu başarıda emeği geçenleri kutladı. – DENİZLİ

Share: