Bodrum’da kırmızı alarm

Bodrum’birlikte al alarm

MUĞLA Muğla’nın Bodrum ilçesine sabahleyin saatlerinde başlayan bora yağmurun peşi sıra tüm alım ve kuruluşlar alarma geçti.

Bodrum’a yapılan hava bilgisi uyarısının peşi sıra sabah saatlerinde aralıklarla baran yağmaya başladı. Öğlen saatlerinde bir anda bardaktan boşalırcasına yağan yağmurun fırtınayla birleşmesiyle birlikte okullar tatil edildi. Bodrum Kaymakamlığı’nın koordinesinde, AFAD, AKUT, emniyet güçleri ve Bodrum Şehremaneti ekipleri mecmu personellerini başat ve akarsu baskınlarına karşı alarma geçti. Ağaçlar devrildi, sokaklar ve caddeler göle döndü. Fırtınanın birlikte çıkmasıyla alay malay sahn eğleşme noktasına geldi.

Yağışa ve fırtınaya dayanamadı yıkıldı

Bodrum’birlikte yağmur ve fırtına dolayısıyla ağaçlar yıkıldı. Yıkılan ağaçlara Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri engelleme etti. Yağmur ve kuvvetli rüzgarla gelişigüzel ilçenin bire bir çokça noktasında ağaçlar yıkıldı. Ağaçlar, yollara ve bahçelerle devrildi. Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ağaçlara müdahale etti. Ekipler antrparantez dere yataklarında suyun geçişini engelleyecek ağaç ve dalları birlikte kaldırdı.

Ana yollar göle döndü

Bodrum – Turgutreis karayolu, Yalıkavak, Türkbüyü, Gündoğan ve Turgutreis yollarını akarsu bastı. Araçlar zorlukla ilerlerken kâh yollar ise ağız ağıza sular atında kaldı. Açacak sürücüleri zor anlar yaşarken mahalle aralarından akan sular ara sıra ana yol ve sokakları göle çevirdi.

Öte yandan yağmurun akşam ezanı saatlerinde şiddetini arttıracağı öğrenildi. Yetkililer sel ve akarsu baskınları zımnında uyarılarda bulundu.

Share: